A békéscsabai ultrafutó kicsivel kevesebb, mint kettő (!) perccel előzte meg a célban a nagy riválist. Bogár János ideje akkor 18:50:06 óra volt, Janisz Kúroszé 18:52:00 – a 212 kilométeres verseny esetében ez az időkülönbség hajszálnyinak számított. Amúgy a magyar hős nevét az idei egyéni nevezési listán is olvashattuk, Bogár János – aki aztán 2012-ben is győztes volt – tehát a jelek szerint elnyűhetetlen!
Ikonikus futója az Ultrabalatonnak a francia Gilles Pallaruelo, aki a verseny legutóbbi tizenegy esztendejében mindig rajthoz állt, ráadásul minden egyes alkalommal a szintidőn, azaz harminckét órán belül körbe is futotta a magyar tengert.
Habár minden erőn felüli teljesítés esetében hajlamos az ember a férfiak hőstetteit előtérbe tolni, azonban az ultrafutás legnagyobb alakjai a nők.
Mi több, a magyar hölgyek!
Dr. Lubics Szilvia neve nem csupán a hobbifutók körében népszerű, s nagykanizsai fogorvosnő, három nagyszerű fiú édesanyja, s egy szintén remek ultrafutó (valamint UB-teljesítő!), dr. Lubics György felesége 2012-ben a teljes mezőnyt, a férfifutókat is maga mögé utasítva lett abszolút első – az előbb már említett Bogár Jánost megelőzve – 22:09:13 órás időeredménnyel.
Az utóbbi évek klasszis versenyzője az esztergomi orvosasszisztens, Maráz Zsuzsanna. Fantasztikus futótehetsége a kislánya születése után, harmincesztendős korában kezdett kibontakozni.
Tavaly – az Ultrabalatonra zúduló özönvíz és orkánszerű szél elől „menekülve„ – az angol Dan Iawson győzött a férfiak mezőnyében, mégpedig remek, 18:30:20 órás idővel, azonban az idén biztosan nem védi meg a címét, ugyanis a sokáig sérüléssel bajlódó ultrafutó a május végi, temesvári, huszonnégy órás Európa-bajnokságra készül. Csakúgy, mint Maráz Zsuzsa, aki ugyanezen a kontinensviadalon a magyar válogatott tagja lesz.
Új név kerülhet tehát a nagy futásokat, az olykor kegyetlen fájdalmakkal teli, mégis gyönyörű győzelmeket hozó Ultrabalaton eredménylistájának első helyére.