Otthon edzeni olcsó. Vagy mégsem?

Rác BenedekRác Benedek
Vágólapra másolva!
2018.10.15. 11:29
A már megszokott sorozatunkban a pénzügyekkel foglalkozunk, ezúttal azt próbáljuk meg körüljárni, mennyibe kerülhet, ha hanyagolnánk az edzőtermet, és helyette inkább otthon szeretnénk edzeni.

Természetesen rendkívül kényelmes, hogy ha otthon, a nappali közepén edzünk, ennek azonban van egy fontos feltétele: lehetőleg a szomszédok is akarják, hogy mi sportoljunk, vagy csak olyan mozgásformát és olyan napszakot válasszunk, amikor nem zavarunk ezzel senkit. Persze jobb a helyzet, ha a földszinten lakunk, van egy kis kertünk, garázsunk, ebben az esetben egész vállalható kis tréningállomást hozhatunk össze – a nulláról indulva viszont ez sem lesz olcsó. Sőt!

Vegyünk egy futópadot vagy szobabiciklit. A szokásos helyen, a legismertebb magyar sportbolt webáruházában körülnézve azt látjuk, hogy a futópadok közül a legolcsóbb 120 ezer forint, de simán belecsúszhatunk a 2-300 ezres kategóriába is. A szobakerékpárok már 35 ezer forinttól elérhetők, igaz, azért itt is találhatunk 6 számjegyű összegeket, míg a lépcsőzőgépek 12-15 ezer forintba kerülnek, viszont az edzőtermekben is használt modell 300 ezer forint.

Szóval valóban nem olcsó belevágni a házi edzésbe, főleg ha azt nézzük, hogy a kültéri futás egyéves költsége 160 ezer forinttól indul, itt meg ennyiért még csak gépet vettünk.A kiválasztott kardiogép mellé érdemes venni egy padlóvédőt (3990), egy matracot (8990), no meg az erősítésről sem érdemes megfeledkezni, persze lehetőleg helytakarékosan. Egy súlyzószett 30–50 ezer forint között érhető el, ha több helyünk van otthon, vehetünk erősítőpadot (34 990), multifunkcionális állványt (44 990) vagy éppen 90, illetve 190 ezer forint multifunkcionális erősítőgépet. Ami a kiegészítőket illeti, érdemes beruházni egy hengerre (4990), meg néhány gumiszalagra, ezek pár ezer forintért kaphatók, és persze a póló, nadrág, zokni, alsónemű, cipő, ruházat, ami ugyanakkora kiadás, mint az edzőtermek esetében.

Ha kevés helyünk van, akkor talán a szobabicikli, súlyzószett összeállítás lehet a leghatékonyabb, így akár 100 ezer forint alatt is maradhatunk. A kép pedig úgy lesz teljes, hogy ezek a gépek vélhetően több mint egy évig állnak rendelkezésünkre, szóval itt az első beruházás az, ami jelentősebb összeget emészt fel, utána már sokkal költséghatékonyabb lesz a történet. Főleg, ha tényleg egy társasház ikszedik emeletén lakunk, ahol a szobabiciklin, a gumiszalagon és a finoman használt súlyzókon túl úgyse nagyon használhatunk mást.

Felszerelés (cipő, zokni, nadrág, póló, alsónemű): 14 000 forinttól
Kiegészítők (matrac, henger, gumiszalag): 17 000 forint
Futópad: 80 000 forintól
Szobabicikli: 35 000 forinttól
Lépcsőzőgép: 12 000 forinttól
Súlyzószett: 25 000 forinttól
Állványok, erősítőpadok: 15 000 forinttól
Multifunkcionális gépek: 90 000 forinttól

Összesen (6 szett ruhával, a nyújtáshoz kiegészítőkkel, a legolcsóbb szobabiciklivel és egy kisebb súlyzószettel): 131 000 forinttól
Jobb biciklivel, nagyobb súlyzószettel, és -állvánnyal, kettlebellel: 254 000 forinttól


 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik