1912: AZ ÉV, AMIKOR SENKI SEM NYERT
A Giro d’Italia első éveiben eleve nem a hivatalos összidőeredmények, hanem egyfajta pontszámításos rendszer alapján hirdettek győztest – sőt, 1912-ben még úgy sem. A szervezők ugyanis jó ötletnek gondolták kipróbálni, hogy egyáltalán ne is legyen egyéni verseny, hanem csupán csapatviadal. Végül Luigi Ganna Atala-Dunlop csapata nyert, Carlo Galetti meg hiába lett az egymást követő harmadik évben is a leggyorsabb, sorozatban harmadik sikerének nem örülhetett egyéni verseny híján. Szerencsére a szervezők is hamar rájöttek, hogy mégsem jó az ötlet, így aztán
ez maradt az egyetlen olyan esztendő a viadal 113 éves történetében, amelyben nem hirdettek győztest egyéniben.
Rengeteg emberi történet, számos nagy verseny, sok-sok csodálatos bringatúra legújabb magazinunkban. A 84 oldalas kiadvány kapható az újságárusoknál, az ára 695 forint.
Érdekesség, hét évvel később Magni lett a verseny történetének legidősebb győztese is egyben, 1955-ben 34 évesen és 180 naposan tudott diadalmaskodni.
Már megint az a bűvös kilencedik szakasz: a 2003-as Giro 9. etapján újfent történelem íródott. Itt szerezte meg 42., egyben utolsó szakaszgyőzelmét Mario Cipollini, aki esztendővel később a verseny történetének toronymagasan legsikeresebb versenyzőjeként vonulhatott vissza – már ami az elért etapsikerek számát illeti. Cipollinihez Mark Cavendish áll a legközelebb az aktív versenyzők közül, de ő is csak 17 sikerre lehet büszke. Ami pedig az összetett győzelmek számát illeti, hárman osztoznak a dicsőségen: Fausto Coppi, Alfredo Binda és Eddy Merckx egyaránt ötször vihette haza a maglia rosát.
(Nyitóképünk illusztráció)
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!