34:32:55-ös idővel a legjobb magyar női teljesítő lett a Spartathlonon. Mi jutott eszébe, amikor beért a célba?
Az, hogy végre sikerült elérnem azt, amiért hosszú évekig dolgoztam – nyilatkozta a Csupasportnak Balázsiné Boros Linda. – Alig akartam elhinni, hogy ott vagyok, és végre megérinthetem Leonidasz szobrát. Fáradt és boldog voltam egyszerre, rengeteg kemény edzés és felkészülés van ebben a teljesítésben.
Milyen célokkal vágott neki a versenynek?
Nagy dolog egy sportoló életében, amikor először teljesíti a Spartathlont. Milyen volt a futás?
A felkészülés alatt szépen megterveztük a szakaszokat, végig koncentráltan haladtam. Azt mondták a többiek, ez kívülről is jól látszott. Az első nyolcvan kilométeren egyedül haladtam, majd a segítőimmel arra figyeltünk, hogy minél kevesebb időt töltsek a frissítőpontokon. Maximum öt percet töltöttem egy ponton, ez alatt frissítettem, pihentem, és megmasszírozták a lábaimat. Először féltem, hogy menni fog-e, ám végig tudtuk ezt tartani, egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy feladom.
Hajnalban volt egy-két olyan pont, amikor eléggé álmos lettem, ám a kóla és a kávé segített. Összességében elégedett vagyok, az utolsó tíz kilométeren megkérdeztem a kísérőimet, ha belehúzok, akkor kezdődhet-e két hármassal az időm, ám azt mondták, ne foglalkozzak ezzel, csak fussak. Abban a pillanatban nagyon szerettem volna, ha harminchárommal kezdődik az időm.
Volt valami, amin meglepődött?
A hegyi szakaszt vártam a leginkább, arra készültem, hogy nehéz lesz és hideg, ám kellemes csalódás volt, élveztem, és még vissza is tudtam tekinteni a völgyre. Gyönyörű volt az éjszakai kilátás, a fények és a táj, a hőmérséklet is kellemes volt, sokkal jobb, mint amire számítottam. Az utolsó ötven kilométerrel ellentétben ez remekül esett. Aztán ott voltak a kutyák... Előzetesen tartottam tőlük, mivel nagyon félek az idegen kutyáktól, s köztudott, hogy a Spartathlonon könnyen találkozhatunk velük. Eggyel találkoztam, ám szerencsére akkor egy argentin úrral futottam együtt. Ugatott minket, jött velünk, a futótársam odadobott egy pogácsát neki, ám miután megette, tovább követett minket. Rákiabáltunk, és lemaradt, ennyivel megúsztam a kutyatémát.
Mennyi időre volt szüksége kipihenni magát?
Hogyan működött a kísérőcsapat?
Nagy előnyöm, hogy gyorsan tudok alkalmazkodni a nem várt szituációkhoz. Előzetesen három kísérő jött volna velem: Erdélyi Nándor edző, Nagy Gyöngyi sportpszichológus és a párja, Czinege Erik. Nándi az utazás előtt koronavírusos lett, így nem tudott velem tartani. Gyöngyiék csütörtök este érkeztek volna, ám késett a gépük, így furcsa szituáció alakult ki, csak a pénteki rajt előtt másfél órával találkoztunk, akkor beszéltük meg a stratégiát.
Ám emiatt nem izgultam egy pillanatig sem. Remekül összedolgoztunk a verseny alatt, Nándi pedig online tartotta velük a kapcsolatot, itthonról követett. Le a kalappal a segítőim előtt, nélkülük nem tudtam volna teljesíteni a Spartathlont. Nem voltunk összeszokva, ám Görögországban igazi csapattá váltunk.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!