A modern kor, az okostelefonok, számítógépek és egyéb technikai kütyük egyre gyakoribb használatának velejárója, hogy az emberek többsége rossz pozícióban tartja a nyakát, fejét, amire túrázáskor a hátizsák cipelése is rátehet egy lapáttal. Ha nem teszünk semmit a probléma ellen, később nyak- és hátfájásra panaszkodhatunk, ami az idő múlásával rosszabbodhat. Az alábbi YouTube-videón Chase J. Tucker személyi edző foglalkozik a témával, és ad hasznos tippeket minden természetjárónak.
„Egy túrám során készített fényképen tűnt fel, milyen rosszul tartom a nyakamat, és egyből tudtam, valamit tennem kell ellene – mondja videójában a hobbiként hosszú távú túrákra járó Tucker. – A rossz fejtartás több szempontból negatívan hathat az egészségre, egy tanulmány szerint harminc százalékkal is ronthatja a légzés hatékonyságát. A test – működéséből kifolyólag – minden negatív hatást kompenzál, így az is előfordulhat, hogy egy vádlisérülés hátterében is a rossz fejtartás áll.”
Az első feladat a probléma felismerése, ehhez a legegyszerűbb, ha megkérjük valamelyik ismerősünket, hogy készítsen oldalról egy fényképet rólunk. A tükörben ne nagyon bízzunk, az ember önkéntelenül is kompenzálja a testtartását, amikor belenéz. Helyes testhelyzet esetén oldalról nézve a fülünknek függőlegesen egy vonalban kell lennie a vállunkkal. Ha előrébb van, az már nem jó.
A helyes fejtartás eléréséhez szükséges gyakorlatok 4:08 és 8:38 között láthatók, mindegyiknél a fejet tartó izmok megmozgatása a cél, és a látott mozdulatokat 20-30 másodpercig kell kitartani, háromszori ismétléssel.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!