Gyorsaságimotoros-vb: Márquez nyerte az Ausztrál Nagydíjat, Martín növelte előnyét

V. J./MTIV. J./MTI
2024.10.20. 09:51
A dobogósok: Jorge Martín, Marc Márquez és Francesco Bagnaia (Fotó: Getty Images)
A spanyol Marc Márquez nyerte vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíját a MotoGP-kategóriában, de honfitársa, Jorge Martín növelte előnyét a pontverseny élén.

A Phillip Islanden rendezett versenyen a címvédő olasz Francesco Bagnaia harmadik lett, így hátránya ismét húsz pontra nőtt Martínnal szemben. A hatszoros világbajnok Márquez pályafutása 62. futamgyőzelmét aratta.

Moto2-ben az éllovas japán Ogura Aj a negyedik helyen végzett, így matematikailag még nem biztosította világbajnoki címét.

Az idény egy hét múlva a Thaiföldi Nagydíjjal folytatódik.

MOTOGP
AUSZTRÁL NAGYDÍJ (27 kör, 120,096 km)
1. Marc Márquez (spanyol, Gresini Ducati) 39:47.702 perc
2. Jorge Martín (spanyol, Pramac Ducati) 0.997 másodperc hátrány
3. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 10.100 mp h.

Az élcsoport állása 17 futam után (még 3 van hátra): 1. Martín 424 pont, 2. Bagnaia 404, 3. Márquez 345