Fotó: Meggyesi Bálint (archív)
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)
S mindez persze azt is jelentheti, hogy a következő olimpián már ott lesz a mostani rendszer egyik magyar kárvallottja, a lólengés háromszoros Európa-bajnoka, Berki Krisztián.
„Örülök, hogy végre a nemzetközi szövetség is rájött, a mostani kvalifikációs rendszer nem jó” – kommentálta a döntést az UTE tornásza.
„Talán éppen a mi példánk kellett ahhoz, hogy változtassanak a döntéshozók Ez persze Pekinggel kapcsolatban már nem vigasztal engem és a hozzám hasonló szerspecialistákat, ám a jövőben biztosan megkönnyíti majd a helyzetünket. A jelenlegi szabályozás abból a szempontból is irreális volt, hogy mindössze egyetlen versenyen szerezhettünk kvótát, vagyis nem volt javítási lehetőségünk, mint sok más sportágban, ráadásul szerspecialistaként csak a világbajnoki aranyérem ért volna ötkarikás indulási jogot” – tette hozzá Berki.
A rendszer további érthetetlensége volt az is, hogy ha az adott szeren egy, már kvótás tornász diadalmaskodott (ahogyan Berki Krisztián és a lólengés esetében történt, hiszen a későbbi győztes, a kínai Hsziao Csin már biztos résztvevőként lépett a szerhez a stuttgarti vb-n), úgy nem az ezüstérmesre szállt az indulási jog, hanem az egyéni összetett verseny „soron következő” indulójára, ami a rangsor negyven- vagy ötvenvalahanyadik tornászát jelentette...