Fotó: Mirkó István (archív)
Storcz Botond (jobbra) a szolnoki verseny alapján jelöli ki a válogatott keretet
Fotó: Mirkó István (archív)
Storcz Botond (jobbra) a szolnoki verseny alapján jelöli ki a válogatott keretet
– Miért lesz különleges a viadal? Elvégre papíron csak rangsorversenyről van szó.– Valóban, mégis felfokozott izgalommal várja mindenki. Ennek az az oka, hogy új kezdeményezésként csak az egyesben nyújtott teljesítmény alapján dől el a bekerülés a válogatott keretbe.
– Azaz mindenkinek el kell indulnia…– Így van. Kimondottan népes lesz a mezőny, az ifjúságiakkal együtt több mint ezerkétszáz nevezés érkezett. A férfi kajakosoknál például nyolc előfutamot rendezünk az egyik számban, de a kenusoknál is lesz olyan szám, amelyben hat etapban indítják a versenyzőket. Ráadásul nem mindennapi verseny lesz, mert a legjobbak valamennyien megmérkőznek. Képzelje el, ahogy a hölgyeknél egymással küzd Kovács Katalin, Janics Natasa, Paksy Tímea, Benedek Dalma, Kozák Danuta, Szabó Gabriella.
– Szinte erősebb mezőny, mint egy olimpiai döntőben. Miről dönt ez a válogató?– Csak a következő két világkupaversenyre keressük most a válogatott keretet: a jövő hét végi poznani és a június ötödike és hetedike között sorra kerülő szegedi viadalra kvalifikálhatják magukat a versenyzők, azaz az évad fő versenyeire, az Európa- és a világbajnokságra csak később, júniusban és júliusban alakul ki a keret.
– Mennyire lesz szigorú? Elképzelhető például, hogy ha mondjuk Kovács Katit az előfutamban visszaveti egy hirtelen szúrás, nem jut a fináléba, nem lehet ott a keretben?– Ne vesse vissza! Amikor éles versenyhelyzetbe kerül, mindenkinek a legjobbját kell nyújtania. Egyébként ez sem lenne probléma: rendezünk ugyanis B- és C-döntőt is, hogy a versenyzők és én is tiszta képet kaphassunk arról, ki hol áll a rangsorban. Még a B-döntő első három helyezettje is kvalifikálja magát a világkupaversenyekre, ugyanis nagyjából negyventagú, bő kerettel számolunk. Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy Kati ott lesz a döntőben és Szegeden is.