Perkins nyilvános konzultációra bocsátaná a kérdést. Az angolokra bízná, hogy ragaszkodnak-e a hagyományos dalhoz vagy új himnuszt szeretnének.Perkins nyilvános konzultációra bocsátaná a kérdést. Az angolokra bízná, hogy ragaszkodnak-e a hagyományos dalhoz vagy új himnuszt szeretnének.
„Anglia az Egyesült Királyság része, de több sporteseményen is külön országként vesz részt, így azt hiszem, megfelelőbb lenne egy olyan dal, amellyel a britek helyett az angolokat ünnepelnénk” – mondta a politikus.
Az „England In My Heart” aktivistái a Jeruzsálem című dal mellett kampányolnak: „Itt az ideje, hogy Anglia képes legyen megünnepelni angolságát a sporteseményeken is” – mondta a csoport egyik tagja, Eddie Bone.
„Engedjük meg a skótoknak és a walesieknek is, hogy saját dallal ünnepeljék meg a saját sikereiket, és amikor együtt vagyunk, akkor énekeljük a God Save the Queent.”
Egy másik csoport az „Anthem 4 Anglia” korábbi közvélemény-kutatásokra hivatkozva szintén a Jeruzsálemet jelölte meg favoritnak. A csoport egyik képviselője, Gareth Young azt mondta, hogy ez a személyes kedvence is.
„Gyönyörű dal, és valóban megemlíti Angliát. Az emberek tévesen felróják, hogy a címben egy közel-keleti város szerepel, de ezeket az ellenvetéseket nagyrészt a tudatlanság okozza. Jeruzsálem csupán egy jobb hely metaforája. Népszavazásra kell bocsátani a kérdést. A God Save the Queen a brit himnusz, és ugyanolyan súlyúnak kellene lennie, mint az angol, a skót, a walesi és az északír himnusznak” – mondta.
David Cameron miniszterelnök is a Jeruzsálem mellett tette le a voksát, ahogy az angol sportolók is a 2010-es Nemzetközösségi Játékokat követő közönségszavazáson. Ennek eredményeképpen a 2014-ben Glasgow-ban megszervezett versenyen is felcsendült a dal.
Az angol krikettcsapat nem hivatalos himnuszként már több mint egy évtizede a Jeruzsálemet használja, de a God Save the Queen előtt más sportágakban is visszaköszönt a dal. A hírek szerint ez lenne a legvalószínűbb az angolok új nemzeti himnuszára.