A Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Somfai Péter kvartett a legjobb 16 között a cseheket győzte le 30:22-re, majd a negyeddöntőben a világelső franciákon jutott túl egyetlen tussal, hosszabbításban 39:38-ra. Az elődöntőben az észteket verte meg hasonlóan kiélezett küzdelemben, ugyancsak ráadásban esett tussal 15:14-re, az aranyéremért és ezzel együtt a riói kvótáért pedig a kazahokon kerekedett felül 42:36-ra.
A magyarok olimpiai részvételéhez az is kellett, hogy az egyiptomiak a világranglistán ne kerüljenek be az első 16 közé, mert ezzel Afrika helye felszabadult, illetve hogy a dél-koreaiak a rangsorban maradjanak a legjobb négyen kívül.
Mindkét feltétel hamar megvalósult, mert az egyiptomiak a 32-es tábla első körében 26:25-re kikaptak a japánoktól, a dél-koreaiak pedig a nyolcaddöntőben 43:32-re az észtektől. Utóbbiak később az olaszokat is legyőzték, ezzel – a hazai szövetség honlapjának beszámolója szerint – veszélyessé váltak a magyarokra, akárcsak a kazahok, akik szintén bejutottak a legjobb négy közé.
A magyar csapat mindkét riválisát felülmúlta, amivel kiharcolta az olimpiai részvétel jogát. A riói induláshoz még arra is szükség volt, hogy a németek és a csehek a magyarok mögött maradjanak a rangsorban – előbbiek a negyeddöntőben, utóbbiak egy körrel hamarabb fejezték be menetelésüket.
A csapatkvóta azt is jelenti, hogy a férfi párbajtőrözők egyéni versenyében maximális létszámmal – három fővel – lehetnek ott Rióban a magyarok.
A női párbajtőrözők Buenos Airesben versenyeztek, ahol a Budai Dorina, Kun Anna, Révész Julianna, Szász Emese összeállítású csapat kilencedik lett. Ebben a szakágban a magyar válogatott nem indulhat a nyári játékokon, Szász azonban egyéniben kvótát érő helyen áll. Részvétele a március közepi, budapesti WestEnd Grand Prix-n dől el.