„Biztos, hogy elindulok az elnöki pozícióért a jövő évi tisztújító közgyűlésen, a tagság dönt. Komolyan gondolom, hogy végig tudom csinálni az újabb terminust is, ha megválasztanak” – nyilatkozott az 51 éves sportvezető az MTI-nek.„Biztos, hogy elindulok az elnöki pozícióért a jövő évi tisztújító közgyűlésen, a tagság dönt. Komolyan gondolom, hogy végig tudom csinálni az újabb terminust is, ha megválasztanak” – nyilatkozott az 51 éves sportvezető az MTI-nek.
„Amikor MOB-elnök lettem, olyan tevékenységet vállaltam, amilyenbe január elsejétől is belekezdünk. Tulajdonképpen semmivel sem más, ezért számomra nem furcsa a mostani helyzet” – jelentette ki utalva arra, hogy a sporttörvény módosításával a sportirányítás szervezeti rendszere megváltozott formában működik tovább január elsejétől.
Ez legfőképpen azt jelenti, hogy a MOB eddigi tagozatai önálló köztestületként, külön alapszabállyal, saját vezetőséggel működnek tovább. A változás nyomán a szintén köztestületté váló MOB eddigi jogosultságait jelentős mértékben elveszíti, s alapfeladatainak döntő része, így a pénzelosztó szerep is visszakerül az állami sportirányításhoz, az Emberi Erőforrások Minisztériuma sportállamtitkárságához, amelyen keresztül a sport állami finanszírozása egyetlen csatornán keresztül valósul meg.
„Változatlanul együtt tudunk dolgozni a Szabó Tünde vezette sportállamtitkársággal, amellyel számos egyeztetés után komoly konszenzusra jutottunk, még olyan kényes kérdésben is, mint munkatársaink jövője. A nálunk tevékenykedő szakemberek közül többnek a feladatköre megszűnt, de sikerült megállapodni arról, hogyan tudjuk közösen tovább foglalkoztatni őket. Hatvan felett volt a létszámunk, most mintegy húsz fővel dolgozunk tovább” – fogalmazott Borkai Zsolt, aki 2010-től irányítja a MOB-ot.