Az együttműködés alapvető célja, hogy a magyar kézilabdasport stratégiai céljainak megfelelően az egyetem szerepvállalása, szakmai felkészítő tevékenysége révén szolgálja a kézilabda fejlődését, valamint a sportszakemberképzést, az MKSZ pedig a maga eszközeivel segítse a hallgatók sportági tevékenységét.
Mocsai Lajos, a TF rektora a mostani tanévben újrainduló edzőképzés kapcsán kiemelte, hogy az egyetem múltja sok mindenre kötelezi az intézményt, de immár megfelelő jövőképe is van a TF-nek.
„Közép-Európa legerősebb sportoktatási központját szeretnénk létrehozni, ehhez a strukturális korszerűsítés mellett a versenyképes tudás átadására is szükség van” – tette hozzá.
A 2014-ben a Semmelweis Egyetem égisze alól kikerülő, újra önállóvá vált intézmény egyik legfőbb célja volt, hogy újraindítsa az edzőképzést. A szakedzői diplomát adó, hat szemeszterben történő BSc-képzést nappali tagozaton öt sportágban (hat szakágban), míg levelezőn huszonnégy sportágban (huszonöt szakágban) hirdették meg. A 12 év után újrainduló edzőképzésre összesen 247-en jelentkeztek, 47-en a nappali tagozaton, 200-an levelezőn kezdik meg tanulmányaikat.
A TF-en összesen 2100 hallgató tanul ebben a tanévben, ebből 651-en nyertek most felvételt, köztük közel nyolcvan olimpiai, világ- és Európa-bajnok sportoló.