A világ valaha volt talán legjobb sakkozója abban az országban van eltemetve, ahol a történelem vitán felül valaha volt legnagyobb sakkmérkőzését rendezték 1972-ben. Bár az összecsapás hőse, a hányatott életű amerikai Bobby Fischer élete alkonyán csak pár évet élt Izlandon, amely befogadta és megvédte, neve örökre összefonódott a szigetével.
Történt, hogy a hazájával haragban álló, onnan adóügyei miatt kitiltott Fischert 2005-ben a Fülöp-szigeteki hatóságok őrizetbe vették, egy ablaktalan cellában tartották fogva, és félő volt, hogy kiadják az Egyesült Államoknak. A fél világ védelmébe vette Fischert, a nagy ellenfél, a szovjet-oroszból időközben franciává lett Borisz Szpasszkij például szenvedélyes levelet írt az amerikai elnöknek, George W. Bushnak, kérve, hogy engedjék ki egykori riválisát, és ha nem tesznek így, akkor kéri, őt is zárják be mellé a börtöncellába, és bánjanak vele ugyanúgy. És ekkor lépett közbe a pár százezer lakosú Izland, amely mindig is igyekezett kimaradni a világpolitika küzdelmeiből, és amelyet 1972-ben Bobby Fischer rakott fel a térképre (ahogy ezt maguk az izlandiak is tartják), amit ez az ország sosem felejtett el neki…
…az izlandivá lett Bobby Fischer kissé titokzatos, szövevényes, egyben megható történetét Vincze Szabolcs bogozta ki.
És a Hosszabbításban olvashatnak még arról, hogy…
…milyen gólokat szereztek az európai labdarúgókupák döntőiben a magyarok.
…miért lett egy generáció legnagyobb kedvence a most búcsúzó brazil varázsló, Ronaldinho.
…hogyan vívta meg harcát űrkorszaki edzésmódszereinek elfogadásáért a legjobb ultrafutók edzője, Lőrincz Olivér.
…melyek voltak a Super Bowlok szünetében rendszeresített halftime show-k legemlékezetesebbjei.
…hogyan lesz egy juniorválogatott vízilabdázóból a hajbeültetés világszerte csodált specialistája és a Real Madrid pártoló tagja…