A súlyemelőversenyek kategóriagyőztesei fejenként egymillió szaúdi riálra, vagyis 266 ezer dollárnak megfelelő összegre (kb. 111.6 millió forint) számíthatnak, a kilenc súlycsoport ezüstérmeseinek 80 ezer, bronzérmeseinek pedig 27 ezer dollárnyi összeg üti a markát. Az insidethegames.biz portál a királyság súlyemelő-szövetségének elnökét, Mohamed Alharbit megszólaltató anyagában számolt be a busásan jövedelmező rijádi eseményről, amelyen 45 sportág képviseletében mintegy hatezer sportoló indul, az összdíjazás pedig meghaladja az 50 millió dollárt, ami szintén a valaha volt legnagyobb nyereményalap a szaúdiak sporttörténelmében.
A súlyemelőknél (is) hatalmas volt az érdeklődés a játékokon való részvétel iránt, a legjobbak öt kvalifikációs viadalon szerezhették meg a jogot az indulásra. Kategóriánként a 14 legeredményesebb emelő állhat rajthoz – mondta el a szövetség első embere, megemlítve, hogy csupán a legnehezebb nők súlycsoportjában nem rendeznek versenyt, mivel a „pluszosoknál” túl kevés a regisztrált emelők száma, miközben amúgy a gyengébb nemhez tartozók közül is egyre többen űzik az erős emberek sportját Szaúd-Arábiában. A nők sporttevékenységét alapvetően korlátozó mohamedán világban sokáig Szaúd-Arábia sem jelentett kivételt, az országnak egészen 2019-ig nem volt női súlyemelője a nemzetközi versenyeken.
Az első Szaúdi Játékok „az országos televízióban és a közösségi médiában egyaránt nagyon nagy terjedelemben kapnak helyet” – jelentette ki Alharbi, aki az eseményt a súlyemelés további népszerűsítésére kívánja felhasználni. 2016-ban még csak négy aktív klub volt a nyolc regisztráltból, kevesebb, mint nyolcvan és kivétel nélkül férfi súlyemelővel. Jelenleg 49 klubban, továbbá öt edző- és fejlesztési központban összesen 2200 súlyemelőt foglalkoztatnak, közülük mintegy hétszázan nők – derül ki a portál beszámolójából.