A dél-koreai Puszan 2020 februárjában adott volna otthont az asztaliteniszezők csapat-világbajnokságának, ám akkor a világjárvány közbeszólt, s nem sokkal az esemény kezdete előtt törölni kellett a vb-t a versenynaptárból. A nemzetközi szövetség (ITTF), az első adandó alkalommal igyekezett kárpótolni az ázsiai országot, így már korábban eldöntötte, 2024-ben (is) Puszan lesz a házigazda, s a jelen állás szerint nincs is akadálya, hogy február 16-án megkezdődjön a verseny, amely az olimpiai kvalifikáció miatt kiemelt jelentőséggel bír.
Az eseményre férficsapatunk már azzal kvalifikált, hogy a szeptemberi malmői Európa-bajnokságon bejutott a legjobb nyolc közé – a negyeddöntőben emlékezetes összecsapáson, három meccslabdáról kapott ki a későbbi aranyérmes házigazda svédektől –, ám akkor még kérdéses volt a nyolcaddöntőben kieső női válogatottunk világbajnoki részvétele. Mostanra viszont biztossá vált, hogy – amint arra számítani lehetett – az októberi világranglistán elfoglalt 15. helyének köszönhetően női csapatunk ugyancsak asztalhoz állhat Puszanban.
„Őszintén szólva számítottunk rá, de azért megnyugtató, hogy most már hivatalossá vált a részvételünk – reagált Pink Márk a női válogatott nemrégiben kinevezett szövetségi kapitánya. – A következő időszakban WTT-versenyeken igyekszünk egyesben és vegyes párosban az olimpiai kvalifikációhoz fontos ranglistapontokat szerezni, már csak azért is, mert ezek a csapatranglistán elfoglalt helyünkön is javíthatnak. Emellett fontos, hogy a válogatott mellett összeálljon a szakmai stáb, a tervek szerint az ifiválogatott kapitányával dolgozunk majd együtt, ő besegít a felnőtteknél én pedig az utánpótlásnál. Bízom benne, hogy rövidesen a személyére is fény derül.
A világbajnokságnak az olimpiai kvalifikáció szempontjából is kiemelt jelentősége lesz, ugyanis a Puszanban legjobb nyolc közé jutó válogatottak ott lehetnek a párizsi nyári játékokon. A magyar szövetség elnöke, Kovacsics Imre éppen a szerdai sajtótájékoztató keretében jelentette be, hogy fejenként 3 millió forintos prémiumot ajánlanak fel a kvótát szerző válogatott/válogatottak játékosainak.
Ami a versenyszám ötkarikás múltját illeti, a 2008-as pekingi olimpiai óta szerepel a programban – tehát Párizsban ötödször avatnak férfi és női csapatbajnokot –, ez idő alatt a magyar férfiválogatottnak egyszer sem sikerült kvalifikálnia, s a nők is csak legutóbb, 2021-ben harcolták ki a részvételi jogot.