A WTT-sorozat frankfurti champions versenyén a férfiaknál némi túlzással a a feje tetejére állt a világ: a világranglista első három helyén álló három kínai sorra elhullott, miközben egy 17 éves francia és egy 22 esztendős tajvani ellopta a showt.
Az elmúlt napok sokáig Felix Lebrunról szóltak, amúgy is egészen különleges, ami a franciák 17 éves csodatinijével mostanában történik: a tollszárfogással játszó szupertehetség 2022 áprilisának végén a 368. volt a világranglistán, most másfél évvel később pedig már a 8. helyen jegyzik. Amikor október 24-én a 9. helyen bekerült a top 10-be, a japán Harimoto Tomokazu és a kínai Fan Csen-tung mögött 17 évesen, 1 hónaposan és 12 naposan ő lett minden idők harmadik legfiatalabb férfi asztaliteniszezője, akit ilyen magasan jegyeztek, azóta ráadásul egy újabb helyet előre lépve, már a 8. a világranglistán. Hogy mindezt nem a véletlenek összjátékának köszönheti, azt Frankfurtban is bizonyította, úgy menetelt előre, mintha nem is világbajnoki erősségű mezőnyben lenne. Az elődöntőig vezető úton előbb honfitársát Simon Gauzyt (világranglista-25.), majd az Európa-bajnoki címvédő német-kínai Dang Quit (14.), ezt követően pedig az első helyen kiemelt, világbajnoki címvédő kínai Fan Csen-tungot (1.) búcsúztató dél-koreai Li Szang Szut (27.) is legyőzte. A félelmetes sorozat után a legjobb négy között a sportág történetének egyik legnagyobb alakja, az ötszörös olimpiai és tizenháromszoros világbajnok kínai Ma Lung (3.) várt rá. A formák alapján úgy tűnt, Lebrunnak itt is lehet esélye, de aztán kiderült, a fiatalos lendület most még nem elég az elképesztő rutinnal szemben. Ma Lungot ráadásul az is motiválta, hogy bár pályafutása során 46 különböző nemzetközi címet szerzett, a WTT-sorozatban még nincs tornagyőzelme.
Nem mellesleg ő maradt a kínaiak utolsó reménysége, ugyanis a másik ágon a 22 éves balkezes, „csendes gyilkos” becenévre hallgató tajvani Lin Jün-csü (12.) sorra szedte áldozatait, két német, Patrick Franziska (28.) és Benedikt Duda (38.), valamint a legjobb japán, Harimoto Tomokazu (7.) legyőzése után az elődöntőben szenzációs játékkal a kínai Vang Csü-csint (2.) is kiejtette. Ez utóbbi meccsen rendkívül bátran játszva, sokszor akrobatikus megoldásokkal pontot szerezve győzött hat játszmában. Ahogy mondani szokták, a tajvaniak „sült a keze”, a hatodik szettben például 9:0-s vezetése után tudott először pontot szerezni a kínai – gyaníthatóan ilyesmi mostanában nem nagyon fordult elő vele. S mint kiderült, Lin Jün-csü ezzel ezzel még nem lőtte el az összes puskaporát, a fináléban ugyanis Ma Lung sem bírt a félelmetes sebességgel asztaliteniszező tajvanival. A kínainak különösen bosszantó lehet, hogy az idén már a negyedik WTT-versenyen jutott be a döntőbe is mindegyiket elvesztette, az pedig úgy általában a kínaiaknak fájó, hogy tajvani előzte meg őket: Lin Jün-csü lett a WTT-sorozat champions besorolású versenye történetében az első nem kínai győztes.
A nőknél viszont nagyjából a kínaiak száza íze szerint zajlottak az események. Azért csak nagyjából, mert Szőcs Bernadette (12.) még korábban a nyolcaddöntőben legyőzte a második helyen kiemelt Cseng Menget (2.), de a végjáték így is kínai házi döntőt hozott: a vasárnapi fináléban az olimpiai és ötszörös világbajnok Vang Man-jü (3.) és a valamivel szerényebb eredménylistával büszkélkedő, kétszeres világbajnok Vang Ji-ti (5.) küzdött meg egymással, s némi meglepetésre utóbbi sikerével ért véget az aranycsata.
WTT-SOROZAT, CHAMPIONS, FRANKFURT
Férfiak. Egyes. Elődöntő:
Lin Jün-csü (tajvani)–Vang Csü-csin (kínai) 4:2 (7, –11, –6, 7, 7, 2)
Ma Lung (kínai)–F. Lebrun (francia) 4:1 (8, 5, 6, –9, 8)
Döntő:
Lin Jün-csü–Ma Lung 4:1 (–7, 7, 11, 10, 10)
Nők. Elődöntő:
Vang Man-jü (kínai)–Hajata (japán) 4:1 (8, 2, –8, 8, 7)
Vang Ji-ti (kínai)–Szun Jing-sa (kínai) 4:2 (9, –5, 9, –8, 5, 7)
Döntő:
Vang Ji-ti–Vang Man-jü 4:0 (3, 11, 10, 11)