![](https://cdn.nemzetisport.hu/2025/01/lyv_OyLXLekp_FIOIOPxhG7PTwszCML3WFsUIupUWys/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzkwMDExZDY4NjAzODQxOWQ4NDg5MzlhNGNlMjc3ODBi.webp)
Az IPC őszi kongresszusán a küldöttek úgy döntöttek, hogy az Ukrajna ellen folytatott háború ellenére engedélyezik az orosz és a fehérorosz sportolók indulását az augusztus 28-án kezdődő játékokon, de csak egyéniben és a versenyzők nem használhatják hazájuk zászlaját, címerét és a himnuszát.
A szervezet döntéshozó testülete most közölte: ha az érintettek közül valaki aranyérmet nyer, azt – és a többi dobogós helyet – nem tüntetik fel az összesített éremtáblázaton és a paralimpiai himnuszt játsszák majd el a tiszteletére. A hivatalosan semleges színekben induló sportolók nem vonulhatnak fel a megnyitón és nem lesz zászlóvivőjük a záróünnepségen.
A versenyzőket emellett egyenként megvizsgálják, hogy megbizonyosodjanak arról, nem állnak kapcsolatban a hadsereggel és nem támogatják a háborút.
A párizsi paralimpiát augusztus 28. és szeptember 8. között rendezik.
Magyarország egyelőre 18 kvótával rendelkezik: úszásban hét, kajak-kenuban négy, sportlövészetben kettő, asztaliteniszben, atlétikában, íjászatban, díjlovaglásban és kerékpárban egy-egy indulási joga van a párizsi paralimpiára.