Schmidt Ádám az EU oktatási, ifjúsági, kulturális és sportügyi tanácsának kétnapos ülését követően magyar újságíróknak nyilatkozva hangsúlyozta, Magyarország tanácsi elnöksége idején elő kívánja mozdítani azt a vitát, amely arra összpontosít: miként érhető el a nők részvételének növelése a sport világában.
Kiemelte, a magyar tanácsi elnökség sporttal kapcsolatos programjai hangsúlyt helyeznek majd a doppingellenes küzdelemre és a nemzetközi doppingellenes kódex, az úgynevezett WADA-kódex felülvizsgálatának folytatására. Az államtitkár reményét fejezte ki, hogy a magyar elnökség során sikerül lezárni a felülvizsgálatot és olyan nemzetközi doppingellenes kódex jön létre, amely minden érintett fél számára megfelelő lesz.
Közölte, a magyar uniós elnökség továbbá az egészségfejlesztés területén is előrelépést kíván elérni a rendszeres közösségi sportolás társadalmi népszerűsítése által.
A tanácsülés önkéntesek sporteseményeken való részvételéről folyatott megbeszélésével kapcsolatban Schmidt Ádám elmondta, Magyarország esetében az önkéntesség elsősorban a nagy nemzetközi sportrendezvényeken jellemző. Ezek között kiemelkedőnek nevezte a tavaly Magyarországon rendezett atlétikai világbajnokságot, amelyet – mint kiemelte – Sebastian Coe, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnöke minden idők legjobb világbajnokságának nevezett, és felterjesztése nyomán a sportesemény mintegy 2500 önkéntese nemzetközi fair play díjat kapott. Magyarország a tavalyi atlétikai világbajnokság tapasztalataira és eredményeire építve európai szinten is elő kívánja mozdítani, hogy a sportesemények a társadalom minél szélesebb körére pozitív hatással bírjanak – tette hozzá a sportért felelős államtitkár.