Torna: Mayer és Tomcsányi nyerte meg a Mesterfokú Bajnokságot

I. SZ.I. SZ.
2024.10.12. 19:15
Tomcsányi Benedek (Fotó: Freschli Jozsef/Magyar Tornaszövetség)
A győri Tomcsányi Benedek és a dunaújvárosi Mayer Gréta nyerte meg az egyéni összetett versenyt a tornászok Mesterfokú Bajnokságán. A szövetség tájékoztatása szerint Tomcsányi a győztesnek járó Dr. Sánta Lajos-trófeát is átvehette.

A győri Olimpiai Sportpark ad otthont a felnőtt tornászok idei utolsó viadalának, a Mesterfokú Bajnokságnak. Szombaton az egyéni összetett versenyt tartották, amely egyben selejtező is volt a vasárnapi szerenkénti finálékhoz. Az előzetes nevezéshez  képest annyi változás történt, hogy az olimpiai 9. helyezett Mészáros Krisztofer az edzésen kisebb sérülést szenvedett, ezért kihagyta a viadalt.

A Mesterfokún a hölgyeknél óriási izgalmak közepette végül a DKSE kiválósága, Mayer Gréta állhatott a dobogó tetejére 48.600 ponttal. Mögötte, mindössze egy tizeddel lemaradva klubtársa, Makai Lilla (48.500) és a győri Péter Sára végzett holtversenyben a második pozícióban.

Mayer Gréta (Fotó: Freschli Jozsef)

A férfiaknál a győri Tomcsányi Benedek (80.700) lett az egyéni összetett mestere. Az aranyérem mellé megszerezte a győztesnek járó dr. Sánta Lajos trófeát is. Az ezüstérem Závory Szilárd (FTC-Telekom; 79.600), míg a bronz- Kiss Balázs (BHSE; 77.900) nyakába került.

A Mesterfokú Bajnokság második napján 10:30-kor kezdődnek a szerenkénti finálék az Olimpiai Sportparkban.