Kl-selejtező: kiesett a Radnicski, montenegrói csapattal találkozhat a Paks

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.07.31. 23:52
A Häcken játékosa, Jeremy Agbonifo két gólt lőtt (Fotó: BK Häcken - official/Facebook)
A labdarúgó Konferencialiga-selejtező 2. fordulójában a párharcok visszavágóin hazai pályán nyert az Auda és a Häcken, így a lett és a svéd csapat is kettős győzelemmel jutott tovább. A Spartak Trnava otthon nyerve abszolválta ezt a kört, viszont az Austria Wien kiesett, mert győzött, de a tizenegyespárbajban finn ellenfele jobbnak bizonyult. A Mornar Bar búcsúztatta a Radnicskit, így a montenegróiakkal játszik majd a Paks, ha kiharcolja csütörtökön a továbbjutást.

Az Auda az első meccsen elért 2–1-es siker után a visszavágón a második félidő első negyedórájában két gólt szerzett, így simán búcsúztatta a Cliftonville-t (2–0). A Häcken az odavágón 6–2-re győzött, így aligha lehetett kérdés, melyik csapat jut tovább a párharcból. Ennek ellenére a Dudelange szerzett vezetést a 4. percben, ám a svédek három gólt szerezve fordítottak még az első játékrészben, ráadásul a luxemburgiak emberhátrányba is kerültek a 39. percben. A szünet után még háromszor betalált a Häcken, így a párharc során összesen 12 lőtt góllal jutott tovább (6–1).

A Spartak Trnava három gólt lőve búcsúztatta az FK Sarajevót (3–0), míg az Austria Wien az egygólos veresége után a visszavágó rendes játékidő lefújásakor 3–2-re vezetett az Ilves Tampere ellen, majd a hosszabbítás során egy-egy gól született, így jöhetett a tizenegyespárbaj, melyet a finnek nyertek meg, így meglepetésre az osztrákok búcsúztak (4–3).

A Radnicski az első meccsen 1–0-ra győzött, viszont a visszavágón a hosszabbításban már tíz emberrel játszó Mornar Bar diadalmaskodott egy góllal 120 percet követően (2–1). Tehát itt is szétlövés következett, amelyet a montenegrói csapat nyert meg, így a Pakssal találkozhat a 3. fordulóban, ha a Magyar Kupa-győztes kiejti csütörtökön az AEK Larnacát.