Csoboth Kevin hiába lőtt gólt és adott gólpasszt, a Cercle Bruges Denkey triplájával kiütötte a St. Gallent

MIKE BARNABÁSMIKE BARNABÁS
2024.10.03. 21:02
A triplázó Kévin Denkey volt a Cercle Bruges hőse (Fotó: Imago Images)
Nem túlzás azt állítani, hogy potyogtak a gólok a labdarúgó Konferencia-liga első fordulójának kora esti mérkőzésein.

Soha nem tudjuk meg, mi volt a St. Gallen meccsterve Belgiumban, a Cercle Bruges ugyanis már a 3. percben megszerezte a vezetést Alan Minda góljával. A svájciak válaszát kivédekezte a hazai együttes, majd jött az előző évadban 27 góllal a belga élvonal gólkirályi címét megszerző Kévin Denkey, s a szünetig további két góllal terhelte a vendégek hálóját. A fordulás után nyári átigazolási időszakban számos topligás együttessel összeboronált togói center egy tizenegyest gólra váltva a mesterhármast is kipipálta, majd jött a szünetben pályára vezényelt Csoboth Kevin, s Witzig lapos átadására érkezve 10 méterről belsőzte a bal alsóba csapata szépítő találatát (VIDEÓ ITT). A magyar szélső gólját nem követte svájci feltámadás, Gary Magnee öt perc alatt kétszer is betalált, majd a végjátékban Csoboth – amolyan szépségtapaszként – még adott egy gólpasszt Felix Mambimbinek, aki beállította a 6–2-es végeredményt.

Adrian Beck korai góljával került előnybe a Heidenheim az Olimpija Ljubljana ellen, de a második félidőben a szlovén együttes általános meglepetésre egyenlített Álex Blanco találatával. A csattanó azonban még hátra volt: a Bayern Müchentől kölcsönvett Paul Wanner tizenegyesét Vidovsek védte, de a 18 éves középpályás a kipattanót már beverte – a német kiscsapat története első győzelmét aratta egy európai kupasorozat főtábláján.

A hazai mérkőzését Azerbajdzsánban megrendező Dinamo Minszk Steven Alfred korai góljával alaposan ráijesztett a bajnokságban pocsékul teljesítő Heartsre, de a skótok egy öngóllal még az első félidőben egyenlítettek. Az edinburgh-i együttes a ráadás perceiben Yan Dhanda révén a győztes gólt is begyötörte, így három ponttal távozott a Kaukázusból.

Meglepő fölényben futballozott a selejtezőben a Paksot kiverő Mladá Boleslav ellen az FC Noah. Az örmény csapat támadójátékáról a meccsen elért 1.51-es xG sokat elárul, s mivel a csehek nem tudtak hasonló minőségű helyzeteket kidolgozni, Virgile Pinson és Matheus Aiás góljai elégnek bizonyultak a sikerhez.

A kora esti idősáv meglepetését a Legia Warszawa szolgáltatta, miután Steve Kapuadi egyetlen góljával legyőzte a mérkőzést végigtámadó Real Betist. A Molde a papírformának megfelelően legyőzte az északír bajnok Larne-t, míg a Lang Ádámot a kispadra nevező (de pályára nem küldő) Omonia egy laza négyessel küldte haza az izlandi Víkingurt.

KONFERENCIALIGA, ALAPSZAKASZ

1. FORDULÓ
Molde (norvég)–Larne (északír) 3–0 (Eikrem 51., Brynhildsen 78., Ihler 90+5.)
Kiállítva: McKendry (Larne, 90.)
Legia Warszawa (lengyel)–Real Betis (spanyol) 1–0 (Kapuadi 23.)
Heidenheim (német)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 2–1 (Beck 6., Wanner 83., ill. Álex Blanco 77.)
Omonia (ciprusi)–Víkingur (izlandi) 4–0 (Coulibaly 51., Kakullisz 81., 90., Mubarak 86.)
Asztana (kazah)–Topolya (szerb) 1–0 (Kazukolovas 15.)
Cercle Bruges (belga)–St. Gallen (svájci) 6–2 (Minda 3., Denkey 25., 43., 54. – 11-esből, Magnée 63., 68., ill. Csoboth 58., Mambimbi 81.)
Dinamo Minszk (fehérorosz)–Hearts (skót) 1–2 (Alfred 21., ill. Politevics 37. – öngól, Dhanda 90+4.)
Noah (örmény)–Mladá Boleslav (cseh) 2–0 (Matheus Aiás 58., Pinson 76.)

Később
Chelsea (angol)–Gent (belga) 4–2 (Veiga 12., Neto 46., Nkunku 63., Dewsbury-Hall 70. ill. Vatanabe 50., Gandelman 90.)
FC Köbenhavn (dán)–Jagiellonia (lengyel) 1–2 (Hacidiakosz 12., ill. Pululu 51., Csurlinov 90+7.)
Fiorentina (olasz)–The New Saints (walesi) 2–0 (Adli 65., Kean 69.)
LASK (osztrák)–Djurgarden (svéd) 2–2 (Berisha 26., Flecker 49., ill. Priske 57., Tokmac 65.)
Shamrock Rovers (ír)–APOEL (ciprusi) 1–1 (Watts 90+2., ill. Laifisz 58.)
Kiállítva: Farrugia (Shamrock Rovers, 50.)
Lugano (svájci)–HJK Helsinki (finn) 3–0 (Papadopulosz 34., Marques 56., D. Correia 90+1.)
Petrocub (moldovai)–Pafosz (ciprusi) 1–4 (Lungu 26. – 11-esből, ill. J. Correia 33., 52., Jajá 37., Name 82.)
Borac Banja Luka (bosnyák)–Panathinaikosz (görög) 1–1 (Deszpotovics 50., ill. Bakaszetasz 11.)

Szerdán játszották
Istanbul Basaksehir (török)–Rapid Wien (osztrák) 1–2 (Piatek 45+2., ill. Schaub 43., 46.)
Vitória (portugál)–Celje (szlovén) 3–1 (Samu 7., Gustavo 36., Tiago Silva 62., ill. Matko 90+2.)