EURÓPA-LIGA
H-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Lille (francia)–Milan (olasz) 1–1 (0–1)
Lille, Villeneuve d'Ascq, Stade Pierre-Mauroy, zárt kapuk mögött. Vezette: Craig Pawson (angol)
LILLE: Maignan – Pied (Tiago Djaló, 79.), José Fonte, Botman, Reinildo Mandava – Luiz Araújo (Lihadji, 75.), Xeka (Soumaré, 63.), André, Bamba – J. David, Yazici (Ikoné, 63.).Vezetőedző: Christophe Galtier
MILAN: G.Donnarumma – Diogo Dalot, Gabbia, Kjaer, Theo Hernández – Samu Castillejo, Tonali, Bennaszer – Hauge (Krunic, 77.), Calhanoglu (Brahim Díaz, 61.), Rebic (Colombo, 61.).Megbízott edző: Daniele Bonera
Gólszerző: Bamba (65.) ill. Samu Castillejo (46.)
ÖSSZEFOGLALÓ
Nemhogy győzni, még gólt szerezni sem tudott a Milan a Lille ellen eddigi találkozóik alkalmával. Épp ezért is lehetett nagy az öröm, amikor a második féldiő 40. másodpercében Castillejo találatával megszerezte a vezetést az olasz csapat (0–1).
A koronavírusfertőzés miatt Stefano Pioli vezetőedzőt nélkülőző milánóiak ezt leszámítva egyáltalán nem villogtak, sőt, az egész első félidőben kaput eltaláló kísérletük sem volt, hiába birtokolták 60 százalék felett a labdát.
Hazai oldalról Luiz Araújó volt talán a legveszélyesebb, a 24 éves brazil kétszer is jól eltalált átlövéssel jelentkezett, a 42. percben valódi bravúrra kényszerítve a milánói kapuban álló Gianluigi Donnarummát. Végül mégsem ő, hanem Jonathan Bamba volt az, aki kifogott az olasz kapuson: a 65. percben Jonathan David technikailag tökéletes, s nem kevébé látványos gólpassza után – egy megpattanó lövéssel – mattolta a vendégek védelmét (1–1).
A hazai egyenlítés után sem került más mederbe a meccs. A Milan járatta a labdát, de istenigazából nem tudott mit kezdeni vele, a Lille pedig érzésre teljesen kiegyezett a döntetlennel. Tegyük hozzá, két meccsen négy pont a csoportfavorit milánóiak ellen valóban nem cseng rosszul.
Pontszerzésével a Lille maradt a csoport élén, a nyomában egy ponttal lemaradva a Milan, s újabb egy pont hátrányban a Sparta Praha – utóbbi együttes a Celtic magabiztos legyőzésével zárkózott fel a két nagyágyúra.
1. Lille | 4 | 2 | 2 | – | 10– 4 | +6 | 8 |
2. Milan | 4 | 2 | 1 | 1 | 7– 5 | +2 | 7 |
3. Sparta Praha | 4 | 2 | – | 2 | 9– 9 | 0 | 6 |
4. Celtic | 4 | – | 1 | 3 | 5–13 | –8 | 1 |
PERCRŐL PERCRE
VÉGE A MECCSNEK!
90+4. perc: Ikoné végezhetett el szabadrúgást 23 méterről, kissé jobbról, ígéretes helyről, ám a sorfalba lőtte a labdát.
90+2. perc: Diaz csúszott rá hátulról az emberére, sárga.
Öt perc a tervezett ráadás.
90. perc: Theo gondol egyet a bal szélen, felgyorsít, majd három védő szorításából éles szögből a kapu fölé lő.
Ha marad a döntetlen, a Lille nyolc ponttal marad a csoport élén.
88. perc: Megint eltelt egy ötperces periódus helyzet nélkül. A Milan járatja többet a labdát, de hiányzik elől a kreativitás.
Lesz-e még fordulat?
83. perc: Theo balról érkező beadása magas középen minden érkező társnak...
79. perc: Bármi is történt Maignannal, biztosan nem fogják lecserélni, Pied helyén Djalo, ezzel a hazaiak az utolsó változtatási lehetőségüket is ellőtték.
78. perc: Közben a Lille kapusa, Maignan kér ápolást, egyszer csak feltette a kezét, majd leült, mint aki szédül. Meccshelyzettől kevés oka lehet rá, a második félidőben a kapott gólon kívül nem is nagyon látta a labdát.
77. perc: Hauge is befejezi mára, Krunic száll be a hajrára.
Közben André újra a pályán, ismét 11 emberrel a francia csapat.
75. perc: Újabb csere a hazaiaknál: Lejön Araújo, a helyén pedig Lihadji folytatja.
Egyelőre 10 emberrel a Lille.
73. perc: Gabbia és André fejelnek össze a félpályánál, a Lille játékosa a fejéhez kap, majd leül a földre, láthatóan megszédült. Ápolás lesz.
71. perc: Castillejo íveli be a szögletet jobbról (ez a Milan második szöglete csupán a meccsen), zavartalanul száll át a labda a hosszúra, ahol Gabbia bólintana, ám nem találja el jól...
67. perc: Az imént beállt Soumaré kap egy sárgát.
65. perc: EGYENLÍT A LILLE! Balról jön beadással a francia csapat, Araujo centerez, David a 11-es pont magasságában leveszi, bokából tovább teszi az érkező Bambának, aki 10 méterről lő, a labda a menteni igyekvő védőn meg is pattan, így pedig a balra dőlő Donnarumma kezei mellett a hálóban köt ki!
64. perc: Hauge keresi balról egy lapos centerezéssel Colombót, a védő nyeri a párharcot, de a felszabadítás rövid, Theo elé kerül, aki a 16-os bal csücskétől lő, ám nem találja el a kaput.
63. perc: S változtatnak a franciák is: Xeka és Yazici helyett Soumaré és Ikoné folytatja.
61. perc: Kettős csere a Milannal: bejön Brahim Diaz és Colombo, lemegy Calhanoglu és Rebic.
60. perc: Az elmúlt öt perc komoly lehetőség nélkül telt el.
55. perc: Hauge teszi le a labdát a 16-os bal csücskétől a bal kezénél lendületből érkező Calhanoglunak, a török támadó fel se néz, éles szögből megpróbálja kilőni a jobb felsőt, de csak az oldalhálót találja el.
54. perc: Araujo lőhet megint, de a labdáját blokkolni tudja az egyik vendégvédő.
52. perc:„Bravo, bravo, bravo!” – hallatszik a pályán, miután Yazici balról érkező szögletét Tonali magabiztosan bólintja ki az ötös bal csücskétől.
Érdekesség, hogy a Lille 2011 óta nem tudott hazai pályán európai kupameccset nyerni. 13 meccses már a negatív sorozata...
Az UEFA oldala szerint pontosan 40 másodperc kellett a Milan-gólhoz a második félidő elején.
S egyúttal ez az AC Milan történetének első gólja a Lille elleni tétmeccseken! A negyedik találkozót kellett ehhez kivárni...
Ez volt Castillejo első gólja az idényben.
46. perc: Theo szerez labdát a saját térfele közepén, Tonalihoz passzol, aki tökéletes ütemben kiugratja Rebicet, a horvát lefutja a védőjét, kicsalogatja a kapust, majd ziccerben Castillejóhoz tálal, a spanyol pedig 7 méterről a kapuba lő! 0–1
46. perc: A Lille kezdte a második félidőt!
Csere nem volt a szünetben!
Érkeznek vissza a pályára a csapatok.
A csoport másik meccsén a Sparta Praha 2–1-re vezet a Celtic ellen.
VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!
45+2. perc: Jobbról ívelhet be szögletet a Yazici, középen Fonte próbálkozik, de nem tudja kapura húzni.
45+1. perc: Bennaszer kapott sárgát.
Legalább egy perc lesz a ráadás!
42. perc: Donnarumma! Bamba húz befelé balról, Araujóhoz passzol, aki átvétel nélkül, 20 méterről, ballal a jobb felsőt veszi célba, a takarásból érkező löketet viszont látványos robinzonáddal szögletre tudja ütni a kapus! Ez már igazi bravúr volt!
40. perc: Hazai sansz! Araujo ad nagy labdát a bal szélen elfutó Yazicinek, Kjaerrel szemben harciasan elviszi, éles szögből lő, de nem tudja eltalálni a bal alsót!
37. perc: Araujo marad üresen a 16-os előterében, megkapja a labdát, majd egy lágyan léc alá emelt lövéssel próbálkozik, Donnarummát viszont nem sikerül meglepnie, az olasz kapus szögletre tudja tolni!
34. perc: André beadása jut el némi szerencsével a 16-oson belül, védők gyűrűjében helyezkedő Davidhez, a kanadai viszont nem tud befordulni a túlerővel szemben.
31. perc: David indul meg mélységből, jó 20 métert vezeti a labdát, 21-22 méterről, kissé balról lő, Gabbia blokkol.
30. perc: Hauge indítja Rebicet, de a horvát belebonyolódik a cselekbe, ezzel oda ez a lehetőség is.
28. perc: Xeka kapott egy sárgát, sok volt a kézimunka Benaszerrel szemben...
24. perc: Calhanoglu indításával Hauge indul meg a jobb szélen, a 16-oson belülre ér, egyetlen védő van vele szemben, míg a bal kezénél érkezik Rebic és Theo is, ám ahogy a norvég az ötös sarkánál visszaveszi a labdát, hogy passzoljon, túl hosszan teszi maga elé, megbotlik, a védő pedig ezt kihasználva felszabadít. Pedig ziccer volt, s ajtó-ablak helyzet lehetett volna még...
21. perc: No most nem lettünk volna Bennaszer helyében, a felszabadítani igyekvő Jose Fonte 10-12 méterről bikázta fejbe a középpályást. Az algériai becsületére legyen mondva, gyorsan megrázta a fejét és futott is tovább...
Az első 20 percben 71 százalékban volt a labda az olaszoknál!
A koronavírusos Stefano Piolit helyettesítő Daniele Bonera 2019-ben vonult vissza az aktív játéktól, 2006-tól 2015-ig szerepelt a Milanban, 201 tétmeccse volt, egyszeres bajnok és egyszeres BL-győztes.
13. perc: Pied kapja az első sárga lapot, a felezővonalnál rántotta le Calhanoglut.
12. perc: Donnarumma üvölt a védelemmel, Tonali veszti el a labdát a saját térfelén, Andrétól Yazicihoz kerül az, aki 20 méterről, középről a kapu jobb oldalát veszi célba, s nem is téveszt túl sokat!
10. perc: Theo kap remek labdát a bal szélen, megveri a védőjét, az alapvonaltól beadja, középen három milánói is érkezik, Rebic próbálja meg csípőmagasságból ellőni a labdát, de eltöri a lövést... Ezzel oda a lehetőség.
8. perc: Castillejo szöglete után Kjaer emelkedik a legmagasabbra középen, de a kapus határozottan mozdul ki és elöklözi előle a labdát.
7. perc: Rebic próbált egy csel után centerezni a 16-os jobb csücskétől, középen Hauge várta a labdát, de közbe tudott lépni az egyik bekk, és jó is a blokk.
5. perc: Egyelőre pontatlan mezőnyjátékkal rukkolt csak elő mind a két csapat.
Érdekesség, hogy a Milan három meccsen még gólt sem tudott lőni a Lille-nek. A párharc házigólkirálya a három hete triplázó Yazici. 2006-ban Odemwingie és Keita volt eredményes a franciáknál (0–2, 2006. 12. 06.)
A tétmeccseket tekintve a Milan 24 meccses veretlenségi sorozata veszett oda három hete, amikor a Lille nyert a San Siróban.
A Milan fehér felsőben, fehér nadrágban és sportszárban, a Lille piros mezben, sötétkék nadrágban és sportszárban futballozik ezen az estén.
A szerdán elhunyt Diego Armando Maradona emlékére gyászszünet előzi meg a mérkőzést!
Köszöntjük olvasóinkat!
A MÉRKŐZÉS ELŐTT
A két csapat most negyedszer találkozik egymással, ebben az idényben, november elején Milánóban találkoztak és nem kis meglepetésre 3–0-ra nyertek a franciák. Mindhárom találatot a török Yusuf Yazici szerezte.
Ezt megelőzően a 2006-os Bajnokok Ligája-idényben szerepeltek még egy csoportban, Franciaországban gól nélküli döntetlen született, Milánóban, meglepetésre már akkor is nyert a Lille. Mindez azt jelenti, hogy a Milan még sosem verte meg tétmeccsen a Lille-t.
Francia csapatok ellen már jóval jobb az olaszok mérlege, 25 eddigi meccsükön 12-szer nyertek, hatszor döntetlent játszottak és ötször kaptak csak ki. Franciaországban 11 meccsen négy győzelem, három döntetlen, négy vereség a Milan teljesítménye.
A Lille mérlege szintén pozitív az olasz klubokkal szemben, hat győzelem, egy döntetlen, négy vereség az európai kupasorozatokban.
4. FORDULÓ
18.55: Lille (francia)–Milan (olasz)
18.55: Sparta Praha (cseh)–Celtic (skót)
5. FORDULÓ
18.55: Milan (olasz)–Celtic (skót)
18.55: Lille (francia)–Sparta Praha (cseh)
6. FORDULÓ
21.00: Celtic (skót)–Lille (francia)
21.00: Sparta Praha (cseh)–Milan (olasz)
1. Lille | 3 | 2 | 1 | – | 9–3 | +6 | 7 |
2. Milan | 3 | 2 | – | 1 | 6–4 | +2 | 6 |
3. Sparta Praha | 3 | 1 | – | 2 | 5–8 | –3 | 3 |
4. Celtic | 3 | – | 1 | 2 | 4–9 | –5 | 1 |