A pontversenyt vezető Lewis Hamilton megtörte a Ferrari fölényét

2007.06.30. 12:54
A pénteken a vártnál szerényebben szereplő McLaren-Mercedes brit újonca, a pontversenyt vezető Lewis Hamilton volt a harmadik, szombati szabadedzés legjobbja az 58. Formula-1-es világbajnokság Francia Nagydíján, 63 ezreddel előzte meg Felipe Massát. A harmadik helyen Kimi Räikkönen végzett, míg a kétszeres világbajnok Fernando Alonso csak a nyolcadik lett.
Lewis Hamilton kiválóan "melegített" az időmérő edzésre
Reuters
Reuters

A Magny-Cours-i verseny első napján, pénteken a Ferrari két versenyzője egymás között döntötte el a két szabadedzést, Räikkönen, majd Massa bizonyult a leggyorsabbak. A harmadik pozíciót Alonso, illetve a Toro-Rossóban szereplő Scott Speed szerezte meg. Hamilton a hatodik, és a negyedik helyen zárt, vagyis kissé elmaradt idei kiváló eredményeitől.

Szombatra változott a helyzet, a szezont újoncként kezdő világbajnoki éllovas ugyan csak nyolc mért kört tett meg, de így az élre került.

A mezőny dolgát nem nehezítette rossz idő, a jelentések szerint 21-22 fokos volt a levegő hőmérséklete a franciaországi pályán. Az első negyedóra szinte teljesen eseménytelen volt, majd a gyakorlás felének hajrájában Räikkönen került az élre, miután addig honfitársa, a Renault-val szereplő Heikki Kovalainen ideje állt a lista első helyén.

Ezt követően öt percre megállították az edzést, majd Massa került az élre. A végén a brazil klasszis tovább javította eredményét, de Hamilton ellen ez sem volt elég. A brit versenyző a hajrában a hétvége eddigi legjobb idejével vágott végleg az első helyre.

A rajtsorrendről döntő időmérő edzés 14 órakor kezdődik.

58. FORMULA-1-ES VILÁGBAJNOKSÁG, NYOLCADIK FUTAM, FRANCIA NAGYDÍJ (MAGNY-COURS)