Vettel leggyorsabbként avatta fel a valenciai pályát az első edzésen

2008.08.22. 12:08
Sebastian Vettel volt a leggyorsabb az Európa Nagydíj új helyszínén, Valenciában, a vadonatúj kikötői pályán, az első szabadedzésen. A Toro Rosso német pilótája az utolsó pillanatokban nagy csatát vívott a ferraris Felipe Massával, de végül 1:40.496 perces idejével első lett a brazil előtt. A harmadik helyen a világbajnoki pontversenyben vezető Lewis Hamilton végzett.
Vettel alkalmazkodott a legjobban a valenciai pályához az első edzésen
Fotó: Action Images

Az Európa Nagydíj új helyszínén, Valenciában Fernando Alonso kezdeményezésére az első szabadedzés előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek meg a Formula–1 szereplői a tragikus madridi repülőgép-szerencsétlenség áldozatairól.

A nagy hőségben, Valencia kikötőjében a BMW-vel száguldó Robert Kubica merészkedett ki elsőként a még ismeretlen aszfaltcsíkra.

A világbajnoki címvédő Kimi Räikkönen csak fél óra elteltével futott ki a pályára, és végül csupán a hetedik helyen zárta a tréninget.

Sokáig úgy tűnt, hogy a McLaren megszerzi az első két helyet, de aztán jött Sebastian Vettel, és 1:40.813-as idejével az élre ugrott.

A Toro Rosso fiatal német pilótáját egyedül Felipe Massa tudta megelőzni, de Vettel végül, az utolsó mért körében visszaszerezte az első helyet,.

Sebastien Bourdais is jó eredményt ért el a másik Toro Rossóval, a két McLaren közé ékelődve a negyedik helyen zárta a tréninget.

Az Európa Nagydíjon valószínűleg rendkívül izgalmas időmérő edzés vár majd a Formula–1-es versenyzőkre, mivel egy teljesen új pályán köröznek majd, és a meteorológusok előrejelzései szerint szórványos záporok is előfordulhatnak szombaton délután, így megjósolhatatlan a rajtsorrend.

Mindenesetre az már kiderült, hogy a pénteki – errefelé megszokott – nyári hőségben az első szabadedzésen Vettel alkalmazkodott legjobban a valenciai pályához, habár valószínűleg a pilóták egyelőre még csak ismerkednek az Európa Nagydíj új helyszínével, és délután jobb eredmények várhatók.