F1: Domenicali nem biztos Hamilton maradásában

H. L.H. L.
Vágólapra másolva!
2021.01.21. 10:02
null
Hamilton még mindig nem írta alá a szerződéshosszabbítást (Fotó: AFP)
A Formula–1 vezérigazgatója, Stefano Domenicali kijelentette, egyáltalán nem biztos benne, hogy a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton rajthoz áll a 2021-es idényben.

 

Mint ismert, Lewis Hamilton szerződése a tavalyi év végén járt le a Mercedesszel, s bár a felek megkezdték a tárgyalásokat, továbbra sem jutottak egyezségre, így a hétszeres világbajnok egyelőre nem rendelkezik érvényes szerződéssel a jelen állás szerint a március 28-i hétvégén elrajtoló 2021-es idényre.

A Formula–1 vezérigazgatói posztját az idei évtől betöltő Stefano Domenicali még decemberben beszélt a brittel, azonban Hamilton akkor nem árulta el, hogyan tervezi a folytatást.

Még karácsony környékén beszéltünk egymással. Készül, de azt nem árulta el, hogy aláírja-e a szerződéshosszabbítást. Egyrészről nagyszerű lehetőség áll előtte a sport szempontjából, hiszen új rekordokat állíthat fel. Másrészről továbbra is olyan szerepet tölthet be, ami túlszárnyalja a sport kereteit, és ezt folytathatja más területeken a jövőben is. Egy dolog bajnoknak lenni, és egy másik véghez vinni mindezt mást szinteken. Meggyőződésem, és mint érdekelt fél remélem is, hogy minden gyorsan megoldható" – osztotta meg az olasz kiadású Sky Sportsnak adott nyilatkozatában a Ferrari volt csapatfőnöke.

Legfrissebb hírek

Kivirágzott a Haas – az amerikaiak egyedi festéssel készülnek Szuzukára – képek

F1
10 órája

Cunoda azonnal dobogóra állna a Red Bull-lal a Japán Nagydíjon

F1
Tegnap, 14:30

Banki ügyintézőből az F1 mókamestere – Eddie Jordan története

F1
Tegnap, 10:19

A Ferrari jelentős fejlesztési csomaggal készül a Bahreini GP-re – sajtóhír

F1
2025.03.29. 16:37

Cunoda be fogja fejezni az idényt a Red Bullban – Marko

F1
2025.03.29. 12:06

„Tudjuk, hogy nem boldog" – Marko elismerte, hogy Verstappen nem örül a Red Bull döntésének

F1
2025.03.28. 13:08

„Gyermekkori álmom volt, hogy a Red Bull versenyzője legyek” – Lawson reagált a leváltására

F1
2025.03.27. 22:14

Megalázónak és pánikszerűnek minősítették a Red Bull pilótacseréjét – Verstappen kedvelte a posztot

F1
2025.03.27. 16:39
Ezek is érdekelhetik