Magyar Nagydíj: motoros mentő és autómentő is szolgálatban lesz a hétvégén az M3-as autópályán

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2024.07.16. 10:25
Fotó: Getty Images
Motoros mentő és autómentő is szolgálatban lesz a Formula–1-es versenyhétvégén az M3-as autópályán – közölte a MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. kedden az MTI-vel.

A közlemény szerint a vállalat munkatársai a versenyzők és a csapatok számára VIP-sávot építettek ki az M3-as autópálya, az M0-s autóút és a Hungaroring között, emellett pedig száznál is több közlekedési táblát helyeztek ki.

Jelezték, hogy az M3-as autópálya fővároshoz közeli szakaszán a versenyhétvégén hosszabb menetidőre és torlódásokra, dugókra kell számítani.

A verseny alatt harmadával több jármű használja a sztrádát egy átlagos hétvégi időszakhoz képest; az M3-as autópályán közlekedők a 19-es és a 23-as kilométernél lévő Mogyoród-Hungaroring csomópont felől tudják megközelíteni a versenypályát; az ideiglenesen kialakított VIP-sávot csak az arra jogosultak használhatják – sorolták.

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér felől és az M5-ös autópályán érkezőknek az M0-s autóút-M31-es autópálya útvonalat javasolják.

Az M31-esről pedig Budapest felé kell felhajtani az M3-as autópályára, ahonnan a 23-as vagy a 19-es kilométernél lévő csomóponton keresztül is elérhető a Hungaroring – tették hozzá.

A torlódások csökkentése, elkerülése érdekében, vasárnap délután az M3-as autópályán a Budapest felé közlekedőknek Gödöllőtől az M31-es autópálya-M0-s autóút útvonalat érdemes választaniuk.

A verseny után a 19-es kilométernél található csomópontnál és a mogyoródi csomópontnál is rá lehet hajtani az M3-as autópályára – áll a közleményben.

 

Legfrissebb hírek

Hamilton nem tudja, képes lesz-e bejutni a Q3-ba; Leclerc szerint bármi lehetséges Dzsiddában

F1
11 órája

Norris vezérletével a McLaren kettőse az élen; Cunoda összetörte a Red Bullt a második szaúdi edzésen

F1
16 órája

Gasly az élre repítette az Alpine-t a szaúdi nyitányon; Verstappen kilencedik

F1
20 órája

„Miért ne akarnák szerződtetni Verstappent?" – Russell reagált a pletykákra

F1
21 órája

„Képes lehetek legyőzni őt" – Cunoda már most ellesett néhány dolgot Verstappentől

F1
23 órája

Verstappen nem foglalkozik a távozásáról szóló pletykákkal; Alonso nem félti a helyét az Aston Martinnál

F1
2025.04.17. 23:51

Piastri a bajnokság élére állna; fokozódik a helyzet a Red Bullnál, a Ferrari az idei első dobogóját kergeti Dzsiddában

F1
2025.04.17. 15:53

Verstappen szuzukai teljesítménnyel feledtetné a bahreini csalódást Szaúd-Arábiában

F1
2025.04.16. 16:37
Ezek is érdekelhetik