Három a magyar igazság, mi is elérkeztünk a harmadik felvonáshoz. Miamitól Philadelphiáig haladva igen különböző megoldásokat láthatunk, a végeredmény (osztályzat) mégis erősen konvergál a közepes felé. Ennek is meg van valahol a szépsége, csak türelmesen ki kell várni, hogy beérik-e a fiatal, vagy marad örökös tehetség. „Kicsit kisebb, kicsit sárgább, de a miénk…”- ahogy Virág elvtárs mondaná…Három a magyar igazság, mi is elérkeztünk a harmadik felvonáshoz. Miamitól Philadelphiáig haladva igen különböző megoldásokat láthatunk, a végeredmény (osztályzat) mégis erősen konvergál a közepes felé. Ennek is meg van valahol a szépsége, csak türelmesen ki kell várni, hogy beérik-e a fiatal, vagy marad örökös tehetség. „Kicsit kisebb, kicsit sárgább, de a miénk…”- ahogy Virág elvtárs mondaná…
Most Floridából indulunk útnak, majd következik Minnesota, Massachusetts, Louisiana, New York, California és végül Pennsylvania állam. Gyerünk hát, kalandra fel!
Miami Dolphins
1. kör DeVante Parker (WR) Louisville, 2. kör Jordan Phillips (NT) Oklahoma, 4. kör Jamil Douglas (G) Arizona St., 5. kör Bobby McCain (CB) Memphis, Jay Ajayi (RB) Boise St., Cedric Thompson (FS) Minnesota és Tony Lippett (WR) Michigan St.
A Dolphins a „majd meglátjuk…” taktikáját követte az idei újoncbörzén, kivártak, aztán BPA (best player available) alapon kiválasztották az előttük árválkodó tehetséget. DeVante Parker célpontként való kiválasztása senkit sem lepett meg, aztán, hogy hanyadik lesz a sorban, az már a tehetségétől és Ryan Tannehill valami a közte kialakuló kémiától függ. Jordan Phillips kispénzesen bekerül a pénzmogul Suh mellé, feladata előre kijelölt, meglátjuk tud-e valamit kezdeni a lehetőséggel. A támadófal változékonyságát még Németh Lajos sem tudná előre jelezni Miamiban, ezért Jamil Douglas bőven elférhet ott, de rossz esetben ki is pottyanhat. A McCain-Lippett szélsőhátvéd duó (igen, Lippett valóban elkapó volt lánykori nevén, de mára a másik lövészárkot választotta) a „szódával elmegy” kategóriába tartozik nálam, bezzeg Jay Ajayi, akiben sok lehetőség leledzik, de mostanság legfőképpen a térdsérülése, ami kérdőjelt tesz a neve mögé. A hiányposztokra nem találtak kellő mértékű megoldást a Delfinek, a front seven továbbra is gyenge lábakon áll nálam. Ezért (is) kapnak tőlem egy erős közepest.
Osztályzat: B
Minnesota Vikings
1. kör Trae Waynes (CB) Michigan St., 2. kör Eric Kendricks (ILB) UCLA, 3. kör Danielle Hunter (DE) LSU, 4. kör T.J. Clemmings (OT) Pittsburgh, 5. kör MyCole Pruitt (TE) Southern Illinois és Stefon Diggs (WR) Maryland, 6. kör Tyrus Thompson (OT) Oklahoma és B.J. Dubose (DE) Louisville, 7. kör Austin Shepherd (OT) Alabama és Edmond Robinson (OLB) Newberry
Mike Zimmer védőspecialista hírében áll, ezért az első két napon nem nyitotta ki az offense füzetet, lehet, hogy ő már tud valamit Adrian Peterson végleges „nyugvóhelyéről”? T.J. Clemmings és Stefon Diggs kihúzása azonban nagyon időszerű volt a harmadik napon. Mindkét játékos esélyes a kezdőbe kerülésre, nem úgy Pruitt, aki meglátásom szerint a helyének megfelelő campbody, és megküzdhet a rosterre kerülésért. A labda másik fele mindig is lényegesebb volt és ez meglátszik a első két nap húzásain. Trae Waynes értéke mindig is kérdéses volt, nekem speciel bejön, másoknak (akik feljebb húztak a classból) nem, maradt is utána még elég, de a döntés megszületett, gazdálkodjanak vele okosan. Eric Kendricks kezdőkaliber, bevállalták, megérdemlik, meggyőződésem, hogy nyertek vele egy kezdő linebackert. Hunter szükséglet volt a védőfalba, érnie kell még, de vele is kipipálták az egyik hiányposztot, ha elsőre csak mélységben is. Ügyes húzások, okos, megtervezett és jól kivitelezett draft. Ötös alá.
Osztályzat: A-
New England Patriots
1. kör Malcom Brown (DT) Texas, 2. kör Jordan Richards (SS) Stanford, 3. kör Geneo Grissom (DE) Oklahoma, 4. kör Trey Flowers (DE) Arkansas, Tre' Jackson (G) Florida St. és Shaq Mason (C) Georgia Tech. 5. kör Joe Cardona (LS) Navy, 6. kör Matthew Wells (LB) Mississippi St. és A.J. Derby (TE) Arkansas, 7. kör Darryl Roberts (CB) Marshall és Xzavier Dickson (OLB) Alabama
Illő dolog általában Bill Belichick választásain értetlenkedni, de be kell látni, hogy bár hangulatember, de a húzásai gyakran bejönnek. A második és harmadik körös húzások, Richards és Grissom esetében mosolyt csalnak az arcomra, lévén BB valószínűleg WC-re ment, amikor eljött a pick időpontja. Richards átlagos, Grissomnál pedig jóval többet ér Flowers, akit egy nappal később húztak ki. Malcom Brown? Hát, nem egy Wilfork-kaliber, de majd beletanul, ideje van rá. Mason jó ideig biztos „pados” Stork mögött, a guardnak hozott Tre’ Jackson pedig hatékony erősítés a támadófalnak, legfőképp Tom Brady védelme okán. Sokan bíznak Belichick fineszében, de amit az ötödik körtől művelt, azzal még Sas József is mosolyt tud csalna az NFL rajongók arcára. Az 5. körös long snapper húzás, olyan, mint amikor nagyanyám beáll a CNC eszterga mögé. Jól néz ki, csak nem odavaló. Közepes.
Osztályzat: B
New Orleans Saints
1. kör Andrus Peat (OT) Stanford és Stephone Anthony (ILB) Clemson, 2. kör Hau'oli Kikaha (OLB) Washington, 3. kör Garrett Grayson (QB) Colorado St. és P.J. Williams (CB) Florida St., 5. kör Davis Tull (OLB) Tennessee-Chattanooga, Tyeler Davison (DT) Fresno St. és Damian Swann (CB) Georgia, 7. kör Marcus Murphy (RB) Missouri
A Szentek háza táján valami nagyon megváltozott. Jimmy Graham távozása után sem maradtak adósak a meglepetésekkel. Andrus Peat elsőre kiváló, másodikra pedig beljebb kellett voltan húzni. Öregedik a fal széle New Orleansban, de elsőre backup LT-t húzni azért merész dolog… A linebacker sor megizmosodott, Anthony, Kikaha és Tull egyaránt megfelelő pótlásnak tekinthetők, még akkori is, ha Tull egy évvel később kezd és Kikaha kizárólag a passz siettetéssel foglalkozik. P.J. Williams iszik, de ettől függetlenül hamar kezdőbe érhet, Jean-Baptiste nagy bánatára. És foglalkozzunk kicsit Garrett Graysonnal is, akinek kiváltása belengette Drew Brees előtt a nyugdíjas évek lehetőségét, de azért ezt nem a következő idény végétől kell tervezni. Néha meglepő, sok esetben szerencsés és fantáziadús drafton van túl a New Orleans Saints, elkapót azonban nem húztak, Brandin Cooks és Marques Colston pedig nem elég a mennybe menetelhez…
Osztályzat: B
New York Giants
1. kör Ereck Flowers (OT) Miami, 2. kör Landon Collins (SS) Alabama, 3. kör Owamagbe Odighizuwa (DE) UCLA, 5. kör Mykkele Thompson (S) Texas, 6. kör Geremy Davis (WR) Connecticut, 7. kör Bobby Hart (G) Florida St.
Jól kezdődött az Óriások első két napja az újoncbörzén, mázlijuk volt, hogy két tátongó lyukat is sikerült befoltozniuk Ereck Flowers és Landon Collins személyével. Collins-t olcsón megúszták, a Tennessee Titans nem számított nagy felárat a második napos első húzásért. Flowers feladata kezdőként Eli Manning nem vakoldali védelme lesz, megállja majd a helyét meglátásom szerint. Ezzel újra „egyben van” a támadófal New Yorkban, a backfield komfortosabban érezheti magát. Landon Collins feladatra érkezett, Antrel Rolle pótlása számára elit módon kivitelezhető. Owamagbe Odighizuwa (esküszöm, utoljára írtam le ezt a nevet!) pedig egy idő múlva kiváló pótlásaként szolgálhat Robert Ayers-nek. Lényegében betömték a lyukakat, a többiek (Thompson, Hart és Davis) majdcsak jók lesznek valamire, ettől függetlenül a linebacker soruk továbbra is átjáróház. Mégis azt érzem, hogy ez az év a Giants éve lesz az NFC East csoportban.
Osztályzat: B
New York Jets
1. kör Leonard Williams (DE) USC, 2. kör Devin Smith (WR) Ohio St., 3. kör Lorenzo Mauldin (OLB) Louisville, 4. kör Bryce Petty (QB) Baylor, 5. kör Jarvis Harrison (G) Texas A&M, 7. kör Deon Simon (DT) Northwestern St.
A hely, ahol palira veszik az idei draft legjobb játékosát? Érdekes megoldás Leonard Williams cserepados igazolása, lévén Wilkerson helye megingathatatlan a Jets védőfalában. Taktikai lépés, ami hosszabb távon mutatja meg életrevalóságát. Merthogy miért nem tetszettek inkább pass rushert igazolni? És mi a helyzet irányító fronton? Negyedik körös Bryce Petty? Ő lenne a megoldás? Vagy Lorenzo Mauldin, mint pass rusher? Hát, volt jobb, akárcsak Kiss Balázs kalapácsvető hatodik dobása az atlantai olimpián… Ellenben Devin Smith használható elkapó, persze csak akkor, ha van aki felé lódítja a disznóbőrt. Láthatunk majd tehát egy irányító rivalizálást. Geno Smith és Ryan Fitzpatrick kötve hiszem, hogy jó barátként tekint majd Petty-re. De hát Todd Bowles és Mike Maccagnan megoldott mindent előre a holtidényben, ez már csak a ráadás volt…
Osztályzat: A-
Oakland Raiders
1. kör Amari Cooper (WR) Alabama, 2. kör Mario Edwards, Jr. (DE) Florida St., 3. kör Clive Walford (TE) Miami, 4. kör Jon Feliciano (G) Miami, 5. kör Ben Heeney (ILB) Kansas és Neiron Ball (OLB) Florida, 6. kör Max Valles (OLB) Virginia, 7. kör Anthony Morris (OT) Tennessee St., Andre Debose (WR) Florida és Dexter McDonald (CB) Kansas
Oaklandben megy a próbálkkozás és néha sikerül is jól lehozni a holtszezont, de ehhez mindenképpen fontos lenne, hogy a Csendes óceán partjára kiváló újoncokat is hozzanak a draftról. Amari Cooper ezek közé tartozik, itt jár a taps, ellenben Mario Edwards, Jr. már vegyes érzetet kelt bennem, lévén mást is el tudtam volna képzelni a második körben. De legyen ez az én bajom. Clive Walford könnyen kezdőbe mehet, megvan benne a potenciál, nemúgy Felicianóban, akinek a negyedik köre számomra erősen felülértékelt. Bezzeg Ben Heeney, na, ő az a játékos, akinek sok szerelés szerepel majd a neve mellett, hát még ha Curtis Loftontól ellesi ennek a csínját-bínját. Így sikerült, elsőre nem tűnik tévedésnek ez a draft, persze megértem azt is, hogy nem mindegyik körre jutott ígéretes játékos számukra.
Osztályzat: B-
Philadelphia Eagles
1. kör Nelson Agholor (WR) USC, 2. kör Eric Rowe (CB) Utah, 3. kör Jordan Hicks (OLB) Texas, 6. kör JaCorey Shepherd (CB) Kansas és Randall Evans (CB) Kansas St., 7. kör Brian Mihalik (DE) Boston College
Elkapóhiányban szenvedve, miért kell vajon egy második körös slot receivert (Nelson Agholor) behúzni, ez nagy talány számomra. Chip Kellynek biztos van magyarázata rá, az ő támadó szisztémája, lehet, hogy oda tökéletesen passzol. Sam Bradford mindenesetre komoly dilemmában lesz, hogy kit válasszon magának játszótársul… Ez volt az egyetlen támadópick Philly-ben, lehet, hogy ez az indok. Nemúgy a védelemben, kiváltképp a secondary esetén. Három (igen, jól olvassák, három!) cornerback kiválasztása komoly hiányt feltételez, még úgy is, hogy Eric Rowe leigazolása tekinthető ebből tökéletes választásnak. Jordan Hicks jó helyre érkezett, azonban első évben kérdéses a csapatba kerülése, a jövőre nézve megoldás lehet. „A drafton jól viselkedő Kelly sok hasznot hajthat csapatának, azonban ha ugyanúgy csapkod, mint Bernát a ménkűbe, az bizony tévútra terelheti a Sasokat.” Ezt írtam korábban, az osztályzatból pedig jól látszik, hogyan viselkedett…
Osztályzat: C