Vb 2018: Luis Suárez reméli, játszik ellenük Szalah

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.05.29. 09:37
null
Mohamed Szalahért még az ellenfelek is aggódnak (Fotó: AFP)
Luis Suárez reméli, ott lehet a világbajnokságon a Bajnokok Ligája döntőjében vállsérülést szenvedő Mohamed Szalah, sőt, már az egyiptomi válogatott első mérkőzésén pályára léphet Suárez csapata, Uruguay ellen.

Szalah akkor sérült meg a kijevi BL-döntőben, amikor Sergio Ramosszal együtt elesett, és a karja a spanyol alá fordult. Az egyiptomi válla megrándult, az egyik szalagja megsérült. Bár a vb-n való szereplését illetően bizakodik az egyiptomi vezetőség, az kérdéses, hogy játszhat-e június 15-én az Uruguay elleni első mérkőzésen.

Szalahot szerdán Spanyolországban (ahová a támadó kedden utazik el a Liverpool orvosi stábjával) meglátogatja az egyiptomi szövetség elnöke és a válogatott orvosa, így információt szereznek róla.

„Ne gondolják, hogy örülünk Szalah sérülésének – mondta Suárez az uruguayiak hétfői sajtótájékoztatóján, amikor az újságírók azt firtatták, ha Szalah nem játszik, a dél-amerikai csapat sima győzelmet arathat. – Nincs könnyű helyzetben az egyiptomi válogatott, és számunkra sem olyan egyszerű a képlet. Viszont mindig is azt mondtam, hogy a legjobbakkal szeretnénk játszani, a legerősebb egyiptomi válogatott ellen akarjuk megmutatni, hogy mi vagyunk a jobbak.”

Suárez négy évvel ezelőtt hasonló helyzetben volt, nem sokkal a vb előtt műtötték meg a térdét, kétséges volt, hogy ott lehet-e Brazíliában. Az első csoportmeccset kihagyta, aztán Anglia ellen játszott, és Suárez két góljával nyert Uruguay.

„Szeretném, ha Szalah felépülne, és jó világbajnoksága lenne. Ugyanabban a helyzetben van, mint én négy évvel ezelőtt, senkinek sem kívánnám ugyanezt” – mondta a Liverpool korábbi csatára.

Egyiptom és Uruguay mellett a házigazda orosz, valamint a szaúdi válogatott van a vb A-csoportjában.

Legfrissebb hírek

Lewandowski és Gyökeres is duplázott, közelebb kerültek Szalahhoz az Aranycipő-versenyben

Minden más foci
19 órája

Régen az uruknak is jobban ment

Népsport
2025.03.31. 09:16

Uruguay nem bírt Bolíviával vb-selejtezőmérkőzésen – Argentína kijutott a világbajnokságra

Foci vb 2026
2025.03.25. 22:59

Így épülhet újjá nyáron a Liverpool a Sky szerint

Angol labdarúgás
2025.03.19. 15:11

Lewandowski utolérte Reteguit, de még mindig tíz pont a hátránya az Aranycipő-versenyben

Minden más foci
2025.03.17. 11:03

Nem Szoboszlait választották meg február legjobb játékosának a Premier League-ben

Angol labdarúgás
2025.03.14. 21:13

Szalah Gerrardot, Yamal Draxlert érte be, Kane közelít Beckhamhez – BL-statisztikák

Bajnokok Ligája
2025.03.12. 11:40

Hova tűntek a világklasszis középcsatárok? Shearer Messit, Ronaldót és Szalahot „hibáztatja”

Minden más foci
2025.03.11. 21:27
Ezek is érdekelhetik