Kylian Mbappé góllal, de vereséggel búcsúzott el a párizsi közönségtől

K. Zs.K. Zs.
2024.05.12. 23:22
Kylian Mbappétól óriásmolinóval búcsúztak a párizsi ultrák (Fotó: AFP)
Kylian Mbappé utolsó hazai bajnoki mérkőzésén kikapott a Paris Saint-Germain: bár a távozó világbajnok labdarúgó gólt szerzett, a Toulouse megfordította, és 3–1-re megnyerte a vasárnap késő esti csatát. Bölöni László csapata, a Metz a 89. percig vezetett, mégis kikapott 2–1-re Strasbourg-ban.

A már bajnok PSG-nek még hátravan két bajnokija, de mindkettő idegenben lesz (Nice, Metz), így a Toulouse vasárnap esti látogatása kínálta az utolsó alkalmat a csapat szurkolóinak, hogy elbúcsúzzanak a (valószínűleg) Madridba tartó klasszisuktól. Bár a bemutatáskor pfujolás is hallatszott a Parc des Princes lelátóiról, a kezdés előtt hangulat inkább volt ünnepi az óriásmolinóval díszített arénában, mint ellenséges.

A 8. percben pedig már Mbappé-gólnak örülhetett a publikum, az Arnau Tenas kapus indításával kiugró csapatkapitány lövése után a VAR eloszlatta a lesgyanút.

Egy kis stat: Kylian Mbappé 44 gólt és 10 gólpasszt jegyzett a PSG-ben 47 tétmeccsen ebben az idényben.

Más kérdés, hogy hiába a korai vezető gól, Thijs Dallinga nagyon gyorsan egyenlített, és a bátran futballozó TFC a második félidőben a vezetést is megszerezte Yann Gboho lövésével. A végjáték sem alakult a párizsiak szája íze szerint, Frank Magri lefújás előtti góljával a Toulouse 3–1-re megnyerte a meccset.

A Monaco idegenbeli győzelemmel biztossá tette második helyét és BL-indulását, a Lille is javított a pozícióján, és versenyben maradt az európai kupaindulásért a Lens, a Lyon és a Marseille is.

Az alsóházban a Clermont sorsa megpecsételődött, és fájdalmas estét zárt a Metz is: Bölöni László csapata a 89. percig vezetett a regionális rivális Strasbourg otthonában, a sikerrel reménykedhetett volna abban, hogy a 34. fordulóban esetleg kiharcolja az osztályozó nélküli bennmaradást. A Racing azonban fordított, ezzel a Metzet gyakorlatilag osztályozóra ítélte (azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol), de felcsillantott picinyke matematikai esélyt a Lorient számára is, a Nantes-ot pedig benntartotta az élvonalban.

Bölöni László együttese a PSG-t fogadja a jövő hét végén, a három ponttal előtte álló a Le Havre a Marseille-t, míg a Lorient a Clermont-t látja vendégül.

FRANCIA LIGUE 1
33. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
PSG–Toulouse 1–3 (Mbappé 8., ill. Dallinga 13., Gboho 68., Magri 90+5.)
Montpellier–Monaco 0–2 (Ouattara 52., Y. Fofana 65.)
Nantes–Lille 1–2 (Abline 54., ill. David 8., 11.)
Rennes–Lens 1–1 (I. Szalah 82., ill. Fulgini 48.)
Clermont–Lyon 0–1 (O. Mangala 53.)
Olympique Marseille–Lorient 3–1 (Aubameyang 36., 54. – a másodikat 11-esből, Gigot 41., ill. B. Mendy 43.)
Strasbourg–Metz 2–1 (Emegha 89., Andrey Santos 90+1., ill. Mikautadze 54.)