A PSG hátrányból felállva nyert a Brest ellen

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.09.14. 22:54
Ousmane Dembélével nem tudták tartani a lépést a Brest védői (Fotó: Getty Images)
A Paris Saint-Germain 3–1-es győzelmet aratott a Brest ellen, ezzel továbbra is őrzi hibátlan mérlegét a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1).

A találkozót a PSG kezdte jobban, Joao Neves lövésénél azonban Marco Bizot védett. A 29. percben megszerezte a vezetést a vendég csapat, Romain Del Castillo a kapu közepére lőtte a tizenegyest. Nem sokáig örülhetett a Brest, a 42. percben Marco Asensio beadását Ousmane Dembélé fejelte kapuba.

A második játékrész a párizsi csapatról szólt. Dembélé és Asensio is veszélyesen játszott. A PSG második találatát végül nem ők, hanem Fabián Ruiz szerezet. A spanyol középpályás 18 méterről lőtt hatalmas gólt a jobb felső sarokba. Egy perccel később Dembélé megszerezte saját maga második, csapata harmadik gólját, beállítva ezzel a 3–1-es végeredményt.

A PSG hibátlan mérleggel vezeti a tabellát, szerdán a Gironát fogadják a BL alapszakaszának első fordulójában.

FRANCIA LIGUE 1
4. FORDULÓ, szombati mérkőzések
PSG–Brest 3–1 (Dembélé 42., 74., Fabián Ruiz 73. ill. Del Castillo 29. – 11-esből)