Hatgólos meccsen szakadt meg a Lille rossz sorozata a francia bajnokságban

K. Zs.K. Zs.
2024.09.21. 19:13
Két Lille-játékos, három gól: Edon Zhegrova kétszer, Jonathan David egyszer talált be a Strasbourg kapujába (Fotó: AFP)
Hat gól született, 3–3-as döntetlennel ért véget a Lille–Strasbourg mérkőzés a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának szombat kora esti programjában.

Edon Zhegrova duplájával kétgólos előnyt szerzett a Lille, de gyorsan jött az egyenlítés, sőt egy ellencsapás végén Sebastian Nanasi lövésével már a Strasbourg vezetett a második félidő közepén. A svéd légiósnak ez már a harmadik bajnoki gólja volt az idényben, annyinál jár Emanuel Emagha is, a harmadik vendéggól szerzője, Andrey Santos pedig már négynél.

Közel volt a nemzetközi porondon is rossz szériában lévő LOSC sorozatban ötödik veresége, aztán végül mégis megtört az átok – Jonathan David higgadt tizenegyessel megmentett egy pontot.

FRANCIA LIGUE 1
5. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Lille–Strasbourg 3–3 (Zhegrova 15., 27., David 84. – 11-esből, ill. Andrey Santos 30., Emegha 42., Nanasi 66.)
Rennes–Lens 1–1 (Kalimuendo 24. – 11-esből, ill. M'Bala Nzola 90+6.)
Később
21.00: Reims–PSG

Pénteken játszották
Nice–Saint-Étienne 8–0 (Batubinsika 4. – öngól, Ndombele 7., Cho 24., Moukoko 26., 39., Guessand 37., S. Diop 76., Rosario 86. – 11-esből)