Eb-hírfolyam

Ez kell a magyar válogatott nyolcaddöntőbe jutásához

„Fék" – statisztika mutatja, mennyire nem megy Lukakunak az Eb-n

(Érvényes) Gól nélkül zárta a csoportkör küzdelmeit a belga labdarúgó-válogatott csatára, Romelu Lukaku, akinek három mérkőzésen tíz kapura lövése és hét kaput eltaláló lövése volt, ezek pedig a legmagasabb mutatók olyan játékostól, akinek még nincs gólja.

„Fék" – jegyezte meg az OptaJose.

Cristiano Ronaldo az első európai, aki eléri ezt a mérföldkövet

Cristiano Ronaldo a Grúzia elleni harmadik fordulós Európa-bajnoki csoportmérkőzésen 50. alkalommal lép pályára a portugál válogatott színeiben nagy tornán (vb, Eb). Az ötszörös aranylabdás sztár az első európai játékosként éri el ezt a mérföldkövet.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, NÉMETORSZÁG, CSOPORTKÖR
F-CSOPORT, 3. FORDULÓ
GRÚZIA–PORTUGÁLIA 0–0 – élőben az NSO-n!
Gelsenkirchen, Arena AufSchalke 54 740 néző, V: Sandro Schärer (Stefan Lupp, Bekim Zogaj) – svájciak
GRÚZIA: Mamardasvili – Gvelesiani, Kasia, Locsosvili– Csakvetadze, Kitesvili, Dvali, Kocsorasvili, Kakabadze – Mikautadze, Kvarachelia Szövetségi kapitány: Willy Sagnol
PORTUGÁLIA: D. Costa – Inacio, A. Silva, Danilo, Dalot – Neves, Palhinha, Neto – Félix, C. Ronaldo, Conceicao. Szövetségi kapitány: Roberto Martínez

EURÓPA-BAJNOKSÁG, NÉMETORSZÁG
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
F-CSOPORT
CSEHORSZÁG–TÖRÖKORSZÁG
Hamburg. Volksparkstadion. Vezeti: Kovács István (Vasile Marinescu, Ovidiu Artene – romániaiak)
Csehország: Stanek – Holes, Hranac, Krejci – Coufal, Provod, Soucek, D. Jurásek – Chytil, Barák, Hlozek. Szövetségi kapitány: Ivan Hasek
Törökország: Günok – Müldür, Akaydin, Merih Demiral, Kadioglu – Yüksek, Özcan – Güler, Calhanoglu, Yildiz – B. A. Yilmaz. Szövetségi kapitány: Vincenzo Montella

Először zárt mind a négy csapat ugyanannyi ponttal

A labdarúgó Európa-bajnokságok történetében a mostani tornán fordult elő először, hogy egy csoport mind a négy csapata ugyanannyi (4) ponttal végezzen. Ukrajna az első olyan csapat, amely négy ponttal lett csoportnegyedik.

Itt vannak a cseh–török és a portugál–grúz kezdői

A biztos csoportgyőztes Portugália kifejezetten tartalékos csapatot állít ki Grúzia ellen, s a törökök ellen 3–0-ra nyerő csapaton kilenc helyen is változtatott Roberto Martínez szövetségi kapitán, csak Cristiano Ronaldo és Diogo Costa maradt a kezdőben.

CSEHORSZÁG: Stanek – Holes, Hranac, Krejci – Coufal, Provod, Soucek, D. Jurásek – Chytil, Barák, Hlozek. Szövetségi kapitány: Ivan Hasek
TÖRÖKORSZÁG: Günok – Müldür, Akaydin, Merih Demiral, Kadioglu – Yüksek, Özcan – Güler, Calhanoglu, Yildiz – B. A. Yilmaz. Szövetségi kapitány: Vincenzo Montella

PORTUGÁLIA: Diogo Costa – Dalot, Danilo, António Silva, Inácio – Pedro Neto, Palhinha, Joao Neves – F. Conceicao, Ronaldo, Joao Félix. Szövetségi kapitány: Roberto Martínez
GRÚZIA: Mamardasvili – Kakabadze, Gvelesiani, Kasia, Locsosvili, Dvali – Csakvetadze, Kocsorasvili, Kiteisvili – Mikautadze, Kvarachelia. Szövetségi kapitány: Willy Sagnol

F-CSOPORT
21.00: Grúzia–Portugália, Gelsenkirchen (Tv: Duna World) – élőben az NSO-n!
21.00: Csehország–Törökország, Hamburg (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

Románia a csoportgyőztes, Belgium és Szlovákia továbbjutott, Ukrajna kiesett

Véget értek az E-csoport küzdelmei is a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon. Szlovákia és Románia első félidei gólváltás után játszott 1–1-es döntetlent egymással, míg Belgium és Ukrajna nem tudott gólt szerezni, ennek eredményeként mind a négy csapat 4 ponttal zárt, de a legrosszabb gólkülönbsége Ukrajnának van (–2-es), amely ezzel a csoport negyedik helyén zárt és véget ért számára a kontinenstorna.

A hajrá előtt Ukrajna áll kiesésre

A jelenlegi állás szerint (Szlovákia–Románia 1–1, Ukrajna–Belgium 0–0) Ukrajna végez az E-csoport negyedik helyén, így biztosan búcsúzik az Európa-bajnokságtól. Szerhij Rebrovéknak a hosszabbítással együtt bő 10 percük van változtatni ezen.

Viharfelhők a frankfurti stadion közelében

Helyszíni tudósítónk, Duducz Tibor szerint vihar közeleg Frankfurtban, a Szlovákia–Románia mérkőzés alatt már villámlott a stadion közelében, s akkora mennydörgés hallatszott, mintha a tetőszerkezetbe csapott volna a villám.

A románok kapták a legtöbb büntetőt

A 2016-os Európa-bajnokság óta Romániának a Szlovákia elleni már a harmadik kapott büntetője volt hat meccsen, a tizenegyespárbajokat nem számítva senki nem kapott ennyi büntetőt ez idő alatt.

Marco Rossi: Lehetett volna több is, de kevesebb is

A magyar labdarúgó-válogatott sorsa is eldől a németországi Európa-bajnokság szerdai játéknapján a csoportkör végeztével. A mérkőzések előtt nemzeti csapatunk szövetségi kapitánya, Marco Rossi közösségi oldalán osztotta meg gondolatait.

„Három létfontosságú pont. Nyilván lehetett volna több is, de kevesebb is. Most már csak várnunk kell és reménykedni. Köszönet a játékosainknak, hogy a végsőkig hittek és kitartottak, a szurkolóinknak (akik mindig támogattak minket), és imádkozunk Varga Barnabás mihamarabbi gyógyulásáért! Mi vagyunk a magyarok!” – írta közösségi oldalán Marco Rossi.

Kevin De Bruyne szemébe világítottak lézerrel, mielőtt elvégezte volna a szabadrúgást

Ukraine v Belgium: Group E - UEFA EURO 2024
Fotó: Getty Images

Az első félidő statisztikái

Szlovákiának volt több helyzete, de Románia volt veszélyesebb az első félidőben az E-csoport frankfurti mérkőzésén, míg Stuttgartban Ukrajnának volt több helyzete, de Belgiumnak magasabb a várható gólszáma (xG).

Románia 30 éve nem szerzett ennyi gólt nagy tornán

A román válogatott Szlovákia ellen már a negyedik gólját szerezte a németországi Európa-bajnokságon. Legutóbb ilyen sok gólt az 1994-es világbajnokság csoportkörében szerzett (ötöt).

Új irányt vett az Európa-bajnokság trendje

A németországi labdarúgó Európa-bajnokságon a szurkolók a másik nemzeti ételével cukkolják egymást. Ezt emelte most új szintre az egyik portugál szurkoló, aki a Grúzia elleni mérkőzés előtt Cristiano Ronaldo barátnőjét, Georginát mondta jobbnak Grúziánál (Georgiánál).

F-CSOPORT

Szlovák játékossal ilyen még nem történt Európa-bajnokságokon

A Románia ellen vezetést szerző Ondrej Duda az első szlovák válogatott labdarúgó, aki két Európa-bajnokságon is betalált, hiszen a 2016-os franciaországi tornán is betalált.