Kisstadion, 100 néző. V: Kovács, Abonyi, Wolf

FTC: Ferjo - Holló, Gergely, HAJREZSDINOV, Dobos, Petres, Székely Mádai, MATVEJENKO 1, SZILASSY (1), Hoffmann (1), Feil, Kling, Rácz, Fekete, Nagy, Simon D. Edző: Szergej Oreskin
ALBA: Budai - Ondrejcik, Szuna, FODOR 1, Holeczy (1), Csibi, Sille (1), Tőkési, Vaszjunyin, Borbás 1, Kovács, Borostyán, Dunai, KISS (1), Rusznyák (1), Svasznek, Rajz (1), Majoros (1), Gröschl, Simon Cs., KÖVÉR 1. Edző: Pat Cortina
Kiállítások: 4, ill. 6 perc

Kellemes meglepetéssel kezdődött a jégkorongmérkőzés, hiszen mindenki örömére újra működött a villanyújság. Hihetetlen, hogy 2004 végén ennek kell örülni, mert amióta a Ferencváros visszaköltözött a kies Kisstadionba, azóta sötéten búslakodott az eredményjelző. Szóval a maroknyi nézősereg belekezdhetett a szurkolásba azon a mérkőzésen, amelyre az Alba Volán a legjobbjait nélkülözve is egy sorral több játékost nevezett, mint a fedél nélküli Ferencváros. Ennek megfelelően erőteljes Volán-nyomással kezdődött az összecsapás, Ferjónak sok dolga volt. Sok is múlott a kapus teljesítményén, hiszen megtörtént, hogy a fehérváriak emberelőnyben lődözték körbe Ferjo kapuját, aki olyan bravúrokat hajtott közben végre, hogy a róla kipattanó pakkot visszafelé vetődve hárította. A Fradi nagyon harcosan játszott, így a 19. percben vezetést is szerzett: a Szilassytól és Hoffmanntól érkező korongot Matvejenko lőtte kapura. A középső játékrész feléig tartotta magát a zöld-fehér gárda, ám akkor még Ferjóra sem számíthattak a fővárosiak, amikor Kövér bombája a hálóba ért. Ezután csaknem tíz percen át tusakodtak a felek, úgy tűnt, csak azon múlik a meccs, hogy ki bírja tovább erővel. A harmad utolsó percében Borbás megindította a fehérvári szekeret a győzelem irányába (1-2). A záró felvonás főszereplője Kovács Béla játékvezető volt, személyét folyamatos atrocitások érték a nézőtérről, ahol természetesen az ítéletei ellen tüntettek. Mindeközben a csapatok tartották az iramot a jégen, Fodor pedig bebiztosította a székesfehérváriak kötelezőnek mondható győzelmét.