Ismét vereség: sorozatban hetedszer maradt alul az Alba Volán

2008.11.25. 21:56
A osztrák jégkorong-liga (EBEL) alapszakaszának mérkőzésén az Alba Volán szétlövés után 4–3-as vereséget szenvedett a Vienna Capitals otthonában. A mérkőzés felénél, Palkovics Krisztián gólját követően még vezetett a magyar csapat, amely végül mégis kikapott. Ez volt sorozatban a székesfehérváriak hetedik veresége.
Palkovics gólt ütött, a bravúr elmaradt
Fotó: Meggyesi Bálint (NS-Archív)

Nem volt könnyű dolga az Alba Volánnak, amely hat elvesztett találkozót követően a Vienna Capitals otthonában próbálta megszakítani rossz sorozatát. A fehérváriak küzdöttek is becsülettel, azonban ezúttal is alulmaradtak: az osztrák csapat (ha csak szétlövésben is, de) végül 4–3-re nyert.

Patrick Lebeau a találkozó korai szakaszában előrevetítette az újabb Volán-kudarcot. A kanadai hokis a 6. perc elején volt eredményes, akkor amikor a magyar csapat éppen emberhátrányban játszott. A folytatásban azonban szerencsére nem omlott össze az Alba.

Kovács Csaba nem egész három perccel később egyenlített. A találat értékét pedig növelte, hogy ezúttal azonos létszámban voltak jégen a csapatok.

A jól küzdő Volán pedig a második harmadban olyat tett, amire nem sokan gondoltak volna a mérkőzés előtt: megszerezte a vezetést. Palkovics Krisztián rázta meg magát a találkozó felénél, és bevette az osztrák kaput. A Volán tehát vezetett, mi pedig elkezdtünk reménykedni: lehet, hogy pont Bécsben törik meg a jég…

Nem tört.

A HARMADIK GÓL IS PALKOVICSÉ

Az osztrák liga hivatalos honlapja először Ocskay Gábort jelölte meg a harmadik volános gól szerzőjének, majd a mérkőzés után helyesbített: nem egész két perccel a rendes játékidő vége előtt Palkovics Krisztián egyenlített!
A Vienna annál jobb csapat, hogy egy rossz formában lévő magyar együttes ellen feladja a küzdelmet. Még a második harmadban Raimund Divis egyenlített, a harmadik szakaszban pedig Juha Riihijarvi gólja úgy tűnt a győzelmet is jelenti a hazaiaknak.

Ocskay Gábor visszahozta a reményt, 1.49 perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített, jöhetett tehát a hosszabbítás.

A ráadás öt percében nem született gól. Kovács Csaba bottal akasztása után az utolsó két percben létszámhátrányban játszott a Volán, a hősies védekezés pedig lehetőséget adott arra, hogy a szétlövésben megtörje a már említett rossz sorozatát a magyar csapat.

A bravúr azonban elmaradt, az idegek harcát a Vienna Capitals bírta jobban. A Volán küzdeniakarása azonban egy pontot ért.

OSZTRÁK JÉGKORONG-LIGA (EBEL)

25. FORDULÓ
VIENNA CAPITALS–ALBA VOLÁN 4–3 (1–1, 1–1, 1–1, 1–0) – szétlövéssel
Bécs, 2800 néző
Vezette: B. Lesniak, Korosek, A. Lesniak (mindhárom szlovén)
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Vienna: Labbé – Casparsson, Bjornlie, Dolezal, Selmser, Tropper – Lynch, Ignatjevs, healey, Gallant, Riihijärvi – Werenka, Teppert, Lederer, Lebeau, Rotter – Divis, Johnston, Weisskircher (kapus). Edző: Kevin Gaudet
Volán: Szuper – Martens, Tokaji, Palkovics, Ocskay, Forsyth – Horváth A., Byström, Fekete, Martz, Kovács Cs. – Ondrejcík, Jobb, Sofron, Nagy G., Benk – Hegyi Á. Edző: Ted Sator
Gól: 5:03: Lebeau (Tropper, Werenka – emberelőny, 1–0). 7:44: Kovács Cs. (Martz, Fekete, 1–1). 29:44: Palkovics (Kovács Cs., Martz, 1–2). 35:46: Divis (Ignatjevs, Rotter, 2–2). 44:29: Riihijärvi (Lebeau, Bjornlie, 3–2). 58:11: Palkovics (Ocskay, Forsyth, 3–3). Győztes lövés: Bjornlie
További eredmények: Klagenfurt–Ljubljana 6–3 (0–0, 4–2, 2–1), Linz–Jesenice 3–0 (1–0, 1–0, 1–0), Salzburg (Kóger Dániel: 1 gólpassz)–Graz 4–3 (2-1, 0–1, 1–1, 1–0) – szétlövéssel, Villach–Innsbruck 5–1 (1–0, 1-1, 3–0)

1. Vienna 25 10 5 4 6 89–78 34
2. Klagenfurt 25 13 3 1 8 106–78 33
3. Linz 25 12 4 1 8 78–61 33
4. Jesenice 25 12 3 1 9 93–83 31
5. Villach 25 12 2 3 8 81–62 31
6. Salzburg 25 12 2 3 8 92–76 31
7. Innsbruck 25 8 2 2 13 68–88 22
8. VOLÁN 25 7 2 5 11 59–76 23