„A magyar jégkorongsport számára roppant fontos a Mol Liga, évek óta bizonyítja, hogy Magyarországon a sportág képes egyre magasabb színvonalra emelkedni. Ma már a szlovák Extraliga résztvevői is megsüvegelik a magyar együtteseket, ezt a felkészülési mérkőzések tapasztalata mondatja velem. Ebből a közegből ki lehet nőni, olykor kacsingatni, de így is három ország klubjai mérhetik össze magukat” – mondta Kovács Csaba, a szövetség szakmai alelnöke.
„Bízom mindkét csapatunk elődöntőbe jutásába, már a válogatott miatt is, hiszen a nemzeti együttes kilencvenöt százaléka játszik ebben a két klubban. A színvonalasabb bajnokságban tovább fejlődhetnek, így lehet erősebb a válogatottunk is” – nyilatkozta a román szövetség főtitkára, Portik Ferencz-Tibor.
„Egyrészt a saját gyermekünkről van szó, az indulásnál még két, most már három ország részvételével. Nemcsak gazdasági, hanem társadalmi integráció szempontjából is fontos, hogy olyan projekteink legyenek, amelyek a határokon túlnőnek, csakúgy, mint a gazdasági tevékenységünk. A liga és a sportág már eddig is nagy fejlődésen ment keresztül, de még bőven van benne potenciál” – mondta Kelenvölgyi Ágnes, a névadó főszponzor képviselője.
Az elődöntő az egyik fél harmadik, míg a finálé már a negyedik győzelméig tart, a rájátszásban már nincs szétlövés, a 20 perces harmadok az aranygólig tartanak. Ahogy az előző kiírásban, úgy a mostaniban is az ob I teljesen beleolvad a Mol Ligába, így a legelőkelőbb helyen végző magyar együttes lesz a honi bajnok.
Új dolog lesz a ligában, hogy az alapszakasz győztese megkapja a Bíró László vándorkupát, amelyet a csíkszeredai polgármester, Ráduly Róbert Kálmán ajánlott fel. Bíró László a II. világháború előtt Csíkszeredában, Bukarestben, Budapesten és Kolozsváron is jégkorongozott.
Technikai változás, hogy a videofelvételeket, ahol rendelkezésre áll, a helyszínen a játékvezető, utóbb a fegyelmi bizottság használhatja fel a vitatott esetek megítélésére. A játékvezetők a gólnál, az fb a sportszerűtlen eseteknél. A bajnokság mérkőzéseit a következő szezonban is a Digi Sport közvetíti, az előző szezonban több mint ötven találkozó került képernyőre, a futball után itthon ez a legmagasabb szám.
Az Újpest képviselője, Dömötör Róbert azzal kezdte, hogy jövőre nem szeretne elsőként beszámolni a céljaikról, hiszen ez azt feltételezné, hogy ismét az utolsó helyen zárták a bajnokságot. A tartalmasabb nyári felkészülés, a több edzőmeccs, az igazolt légiósok, valamint a volt válogatott Horváth András lehet az előrelépés záloga, így megpályázzák az ötödik helyet.
Almássy Kornél, a honi rekordbajnok FTC szakosztályelnöke elmondta: nemcsak évről-évre, hanem napról-napra a túlélésért küzdenek. Reményeik szerint az utolsó évnek vágnak neki saját csarnok nélkül. Mert így sok értelme nincs, nem lehet építeni a jövőt, az elmúlt évtizedben széthordták az utánpótlásukat. Mindezt a korrekt erzsébeti vendégség mellett. Jobb szezonban bíznak, mint az előző, amikor sok volt a feszültség az öltözőn belül. Azoktól a játékosoktól, akik sokat már nem vártak maguktól és a sportágtól, és csupán úgy gondolták, hogy még egy év talán belefér a pályafutásukba, azoktól elköszöntek. Budai Krisztián és Vaszjunyin Artyom személyében szapporói hősöket is szerződtettek, a 85 éves szakosztály merész tervekkel az elődöntőbe vágyik.
Olti-Pasca Zoltán, a brassóiak részvényese úgy érzi, hogy sikerült megtartani az értékeiket, és ráadásként kiválóan igazoltak, mindezt jó nyári felkészüléssel toldották meg, bár csak három mérkőzésre került sor. Az előző kiírásban pechesen, az utolsó pillanatban maradtak le a rájátszásról, ezúttal oda pályáznak, és ott már szerinte minden megtörténhet.
Az előző kiírásban újoncként elődöntős érsekújváriak képviselője, Sucharda Ferenc elárulta: az első évben szerették volna kipróbálni magukat, ami aztán a négy közé jutással a várakozásaik felett sikerült. Arra törekszenek, hogy a liga évről-évre nívósabb legyen, így a keretük megerősítésével hasonlóra ösztönözték riválisaikat is, még mielőtt belealudnának a sikereikbe, győzelmeikbe. Marek Uram szerződtetésével világbajnokot igazoltak, és emelik majd a liga színvonalát. Céljaik között minimum az elődöntőt jelölte meg, még inkább a bajnoki címet.
Egri Gergely, a Miskolc csapatvezetője több pozitív változásról számolt be, mindenek előtt az egységes szakmai és gazdasági háttérről, ami önmagában előre mutat. A Mol Liga mellett az U18-as EBEL-re is összpontosítanak, és mivel a két keret nagy része kicserélődött, mindez nagy kihívást jelent a szakmai stáboknak. A Jegesmedvék a rájátszásba vágynak, aztán majd meglátják, ott mit tud kihozni az edzői kollektíva a csapatból.
Cseke Szilárd, a csíkszeredai csapatvezető az eredményességet említette célul, és mérsékelte magát a célkitűzésekkel: egy évvel ezelőtt az aranyéremről beszélt még, saját bevallása szerint elhamarkodottan, így ezúttal visszafogottabban csak a playoffról beszélt. Valamint a fiatalításról, ami szintén fontos számukra.
Végül a sorozatban először címet védő dunaújvárosi Azari Zsolt klubvezető következett, aki mindenek előtt a szakmai stábjuk erősítésében bízik, továbbá arról beszélt, hogy ennek lesz köszönhető, hogy az utánpótlásuk legjobbjai házon belül is fejlődni tudnak, nem kell ehhez más bajnokságban szereplő klubhoz igazolni. A keret nyolcvan százaléka megmaradt, és igazi áttörést várnak a létszámot, a kiírást, a feltételeket és a szabályokat illetően az állandóságot képviselő szezonban, amire klubvezetőként már oly' régóta várt. A riválisokat idegesítve az állandósággal kapcsolatban a címvédésre is utalt.
DEBÜTÁLÁS – ÚJ SZEREPKÖRBEN A VÁLOGATOTT KÖZÖNSÉGKEDVENC