További négy évig Schmidt Gábor a kajak-kenu szövetség elnöke

KARÁDI ZOLTÁNKARÁDI ZOLTÁN
Vágólapra másolva!
2024.09.27. 13:01
Még négy évig Schmidt Gábor az elnök (Fotó: Koncz Márton)
Pénteken tartották a Magyar Kajak-kenu Szövetség tisztújító közgyűlését, amelyen a tagok egyhangú szavazással választották meg a sportág vezetését, melynek 2028-ig, a Los Angeles-i olimpiát követő közgyűlésig tart a mandátuma.

 

Ugyan már nem a víz volt az úr a Magyar Kajak-kenu Szövetség Latorca utcai székházánál, a Stopper Úszóhajón megtartott közgyűlésén, de azért még meglátszottak az árvíz nyomai. Hétfőn még nem tudták volna megtartani ezen a helyszínen a rendezvényt, ám mostanra már kényelmesen meg lehetett közelíteni. Azonban a Duna a honi kajak-kenu egyesületek és szakosztályok nagy részének a bázisa és az áradás azért sok bosszúságot okozott számukra, talán ezért is fordulhatott elő, hogy a 244 küldött közül „mindössze” 143-an jelentek meg a helyszínen.

Kissé felemás a párizsi olimpiai szereplés megítélése is. Mert ugyan minden versenyszámban volt magyar döntős a francia fővárosban, emellett a tervezett négy helyett hét éremmel térhettek haza versenyzőink, ugyanakkor a remélt aranyérem ezúttal elmaradt (legutóbb ez 48 éve, a montreali olimpián fordult elő), s kimondva-kimondatlanul ebben a sportágban aranyban mérik a sikereket. Becsületükre váljék, ezt maguk a sportág vezetői is elismerték, s a téma, a rossz szájíz, a csalódottság több beszédben is visszatérő elem volt. Persze arról sem felejtkezhetünk meg, hogy a paralimpián viszont a kajakozó Kiss Péter Pál címét megvédve a dobogó tetejére állhatott.

Ami a közgyűlés menetét illeti, először Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára, aztán Szabó László a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke köszöntötte a megjelenteket, majd Janza Péternek adták át a szövetség arany érdemérmét. Következett az első napirendi pont, a sportszakmai beszámoló, illetve másodikként a sportágfejlesztési stratégia, amelyeket ellenszavazat nélkül fogadtak el. A harmadik a tiszteletbeli címek odaítélése volt: Baráth Etelét választották tiszteletbeli elnöknek (Sztanity Zoltán és Kőhalmi Emese tiszteletbeli tag lett), aki ezt követően viszont egy megható beszédben köszönt el a közgyűlésben betöltött elnöki tisztségétől.

Az utolsó napirendi pont, a tisztújítás előtt a 2016 óta a sportág első embereként tevékenykedő, egyben sportért felelős helyettes államtitkár, Schmidt Gábor már előre megköszönte a bizalmat. „Azért adtam be a pályázatomat az elnöki tisztségre, mert érzem a tagság bizalmát, és amíg ez megvan, addig vállalom a sportág vezetését.”

Hosszasan beszélt az elmúlt évek sikereiről és problémáiról is (stílszerűen éppen ekkor haladt el a Stopper mellett a Danutank 3 nevű uszály), illetve a következő évek feladatáról, amely az lesz, hogy a magyar kajak-kenu sportág továbbra is a világ élmezőnyéhez tartozzon, „amelyhez minden adott: pénz, paripa, fegyver”.

Ezt követte a tisztújítás, amelynél – mivel minden pozícióra éppen annyi jelölt volt, amennyi lehetett – a küldöttek elfogadták a nyílt szavazást. Természetesen először az elnöki tisztségről voksoltak, s nagyjából délben eldőlt, hogy 136 igen szavazattal, ellenszavazat nélkül újabb négy évre Schmidt Gábor lesz az MKKSZ elnöke. Alelnökei Weisz Róbert, Kárai Péter és, Apáthy Endre, míg az elnökség tagjai Csabai Edvin, Petrovics Kálmán, Antal Dénes, Balla Virág, Doma Gergő, Horváth Gábor, Nagy-Rasztotzky Eszter, Benkő Zoltán, Schmidt-Kovács Katalin, Kálmán Tibor és Farkas Gabriella lettek, ugyancsak ellenszavazat nélkül, csakúgy, mint a közgyűlés új elnöke, Banai Ádám és az általa vezetett stratégiai bizottság öt tagja is. 

A tisztségviselők megbízatása négy évre, a 2028-as Los Angeles-i olimpiát és paralimpiát követő közgyűlésig szól.


 

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik