Groenewegen nyerte meg a Tour csütörtöki sprintjét

I. SZ.I. SZ.
2024.07.04. 17:38
Dylan Groenewegen a célba érés pillanatában (Fotó: AFP)
Dylan Groenewegen, a Jayco AlUla holland sprintere nyerte meg a 111. Tour de France csütörtöki szakaszát. A kifejezetten nyugodt etapon az összetett sorrendje nem változott.

A mezőny a több mint 160 kilométeres távot egyben töltötte, még csak mutatóban sem történtek nagyobb szökések. Az etap második felében az oldalszél, majd kisebb bukás szedte szét a mezőnyt, amely néhány kilométeren belül mindkétszer újra összeállt egy tömör bollyá.

A sprinthajrá a szakaszhoz hasonlóan tiszta volt, ezúttal nem esett el senki, bár a szerdai etapot megnyerő Mark Cavendish 300 méterrel a cél előtt már a 20. helyen haladva beszélgetett a mellette haladókkal. A sprint végül a tavaly a sprintbefutókat futószalagon megnyerő Jasper Philipsen és a holland bajnok Dylan Groenewegen között dőlt el, méghozzá utóbbi javára – a holland bajnoki trikót viselő sprinter 2022 után nyert ismét szakaszt (karrierje során a hatodikat) a Tour de France-on. Philipsen egymás után a második napon lett második, ezúttal centiméterekkel kapott ki, a célba érés után egyikük sem mert ünnepelni, célfotó kellett a győztes megállapításához.

A belga kerékpárost később a zsűri szabálytalan sprintért hátrasorolta a csoportja végére – honfitársát, Wout van Aertot akadályozta a kordon mellett –, így a második helyre a zöld trikós, hétfői szakaszgyőztes eritreai Biniam Girmay lépett előre, míg harmadik a kolumbiai Fernando Gaviria lett.

Az esélyesek valamennyien a mezőnnyel értek célba, így a Giro d'Italián címvédő Tadej Pogacar változatlan előnnyel őrzi a sárga trikót.

A francia körverseny első hat szakaszát hat különböző csapat hat versenyzője nyerte meg. Érdekesség, hogy az idei Tour de Hongrie második szakaszának első két helyezettje közül a kazincbarcikai győztes Cavendish a szerdai, a mögötte célba érő Groenewegen a csütörtöki etapot nyerte meg a Tour de France-on.

Pénteken a Nuits-Saint-Georges és Gevrey-Chambertin közötti 25.3 kilométeres egyéni időfutam vár a mezőnyre.