Wout van Aert pazar sprinttel nyerte meg a hetedik szakaszt a Vueltán

R. P.R. P.
2024.08.23. 18:00
Van Aert (középen) a második szakaszát nyerte, Valter Attila (a kép bal szélén) az 55. lett (Fotó: Getty Image)
Wout van Aert nyerte meg a spanyol kerékpáros körverseny (Vuelta) 7. szakaszát, amelyet Archidona és Córdoba között rendeztek meg. A belga kerekes ezzel idei második győzelmét aratta. Valter Attila bő egyperces hátránnyal az 55. helyen ért célba.

A spanyol Xabier Isasa (Euskaltel-Euskadi) rögtön a szakasz elején elszökött. A spanyol kerekes előnye több mint 8 perc is volt, 50 kilométerrel a cél előtt ebből 2 perc 45 másodperc maradt. Isasát 40 km-rel a vége előtt, a 14 százalékos meredekségű utolsó hegy előtt érték be az üldözők. A hegyről lefelé Marc Soler (UAE Team Emirates) szakadt el a főmezőnytől, de az ő szökése sem volt hosszú életű. Bár az utolsó kilométereken akadtak még próbálkozók, az elsőség sprintben dőlt el. Wout Van Aert remek érzékkel robbantott néhány száz méterrel a vége előtt, és simán, elsőként haladt át a célvonalon.

Valter Attila a főmezőnnyel ért be az 55. helyen, 1 perc 17 másodperc hátránnyal.

„A szakasz vége volt nagyon durva – kezdte értékelését az M4 Sport helyszíni stábjának az olimpiai negyedik magyar klasszis. – Jól éreztem magam egész nap. Az utolsó hegyen és előtte is jól tudtam helyezkedni, végig elöl voltam Wouttal a részhajránál és a hegyet is eléggé elöl nyomtam vele, viszont az utolsó meredeken nagyon hirtelen és nagyon gyorsan fogytak a lábak. Így pont nem csíptem el a sornak a végét.”