Két győzelem a nyitónapon

2002.08.16. 21:45
Herz-FTC–Silcotub Zalau (román) 35–33 (16–17)Dunaújváros, 100 néző. V: Herczeg, SüdiFTC: Sugár – MRAVIKOVÁ 6, Kovács V. 2, Tóth T. 1, Farkas Á. 8 (3), Siti E. 4, Lőwy 2 (1). Cs: Miklosová (kapus), BRIGOVÁCZ 7, Pádár I. 2, Pádár M. 1, Kirsner 2, Gulyás, Barna. Edző: Németh AndrásZALAU: Tolnai – FARCAU 7 (2), Jula 5 (1), Buceschi 3, Lazer 3, MOTOGNA 9 (3), Morari 6. Cs: Tamas (kapus), Cristei, Meiloiu. Edző: Elena TadiciAz eredmény alakulása. 8. p.: 4–6. 10. p.: 4–9. 21. p.: 10–15. 36. p.: 18–17. 40. p.: 22–17. 50. p.: 26–26Kiállítások: 8, ill. 10 percHétméteresek: 6/4, ill. 7/6Gólokban és kiállításokban gazdag mérkőzést vívott egymással a magyar bajnok, és a román bajnokság ezüstérmese. Kezdetben a vendégek ragadták magukhoz az irányítást a gyakorta hibázó zöld-fehérekkel szemben. A félidő záró tíz percére pontosabb játékot tudott bemutatni a Ferencváros, így megalapozta a második félidő jó folytatását. A kemény védekezés később is eredményre vezetett, kettős emberhátrányokat is átvészelt Németh András együttese. A hajrára ismét szorossá vált az állás, a románok láthatóan egyetlen pillanatra sem adták fel. Sőt, ki is egyenlíthettek volna, hiszen egygólos Fradi-vezetésnél emberelőnyben támadhattak a zilahiak. Ám Kirsner elhalászott egy labdát, végigszáguldott a pályán, és beállította a végeredményt. MestermérlegNémeth András: – Nagyon hasznos mérkőzést vívtunk, melyen ezernyi hibánk derült ki. Elena Tadici: – Elsősorban a játékvezetéssel vagyok elégedetlen, ténykedésük az egész mérkőzés alakulását felborította.Dunaferr–Lokomotiv Zagreb (horvát)43–24 (21–12)Dunaújváros, 200 néző. V: Herczeg, SüdiDUNAFERR: Pálinger – Pálffy 1, Borók 6 (1), FERLING 8 (4), BOHUS 4, PIGNICZKI 4, NAGY 6 (1). Cs: Cracana (kapus), Turtóczki 5, Borbély 3, Gáspár 3, Szrnka 2 (1), Bulath 1. Edző: Kiss SzilárdZAGREB: Jelcic – Golubic 1, Horvat 2, Kalzgruber 1, Arszlanagic 3, PUSIC 9 (4), Hecimovic. Cs: Galkina (kapus), Celina 4, Pasicnik 3, Martinovic 1. Edző: Zoran MlinaricKiállítások: 12, ill. 10 percHétméteresek: 7/7, ill. 4/4Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–3. 15. p.: 10–4. 29. p.: 21–11. 40. p.: 30–17. 48. p.: 34–20. 55. p.: 38–21Az utolsó pillanatban "beugró” horvát együttes vízumgondok miatt csak péntek délután, nem sokkal a kezdés előtt esett be. Az autóval érkező Mlinaric edző csak a második félidőben foglalhatta el helyét a kispadon. Meglepően harcosan, bátran kezdtek a horvátok, a félidő közepétől azonban valósággal elsodorta őket a dunaújvárosi rohamsorozat. A második félidőben összecsuklott a vendégegyüttes, Kiss Szilárd minden játékosát pályára küldhette, egyikkel sem vallott szégyent. Reményt keltő és helyenként jó színvonalú játékot mutatott a Dunaferr. MestermérlegKiss Szilárd: – A végeredmény talán túlzó, nincs ekkora különbség a két csapat között, de szerencsétlenül alakult vendégeink utazása. Minden játékosom teljes energiával küzdött, tudta, mit csinál.Zoran Mlinaric: – Túl korai volt nekünk még ez a mérkőzés. Most kezdtük csak a felkészülést. Arra kértek bennünket, hogy mentsük meg ezt a tornát, mi eljöttünk, és reméljük, hogy jobb eredményt is tudunk majd produkálni a folytatásban.