Jön a hazai aranycsata

2002.08.17. 22:05
Herz-FTC–Lokomotiv Zagreb (horvát)40–23 (20–12)Kőbányi út, 500 néző. V: Herczeg, SüdiFTC: Sugár – MRAVIKOVÁ 5, Brigovácz 1, Siti E. 4, Pádár I., FARKAS 9 (4), KIRSNER 5, Cs: Miklosová (kapus), TÓTH T. 4. Kovács V. 2, Barna 1, Uhraková, LÔWY 7 (3), Pádár M. 2. Edző: Németh AndrásZAGREB: Galkina – GOLUBIC 6, Horvat 3, PASICNIC 7, (1), Celina 1, Penezic, Pusic 4, (2), Cs: Jelcic (kapus), Arszlanagic 1, Kalzgruber, Hecimovic 1. Edző: Zoran MlinaricAz eredmény alakulása: 10. p.: 8–1, 18. p.: 13–4, 38. p.: 23–14,. 53. p.: 34–19. Kiállítások: 6, ill. 10 percHétméteresek: 9/8, ill 4/3.Lendületes játékával már a mérkőzés elején elhúzott az FTC. A folytatásban javult a vendégek támadó játéka, és csökkentették a különbséget. Németh András lehetőséget adott valamennyi játékosának, akik éltek is ezzel. Végig fölényben játszottak Sitiék, a csapatok játéka közti nagy különbséget a végeredmény nem is fejezi ki teljes mértékben. MestermérlegNémeth András: – Elismerés illeti a zágrábi csapatot, hogy elvállalta a szereplést felkészülésének ebben a szakaszában. Zoran Mlinaric: – Örölünk, hogy Európa egyik legjobb csapata ellen játszhattunk.Dunaferr–Silcotub Zalau (román)29–28 (13–14)Dunaújváros, 150 néző. V: Belső, RózsaDUNAFERR: PÁLINGER – Pálffy 3, BOHUS 5, Oblisz, PIGNICZKI 6, FERLING 3 (1), Nagy 4. Cs: Borók 3, Bulath 3, Szrnka 1, Turtóczky 1, Gáspár, Borbély. Edző: Kiss SzilárdZALAU: TAMAS – FARCAU 9 (2), Jula 3, Buceschi 2, LAZER 6, MOTOGNA 6 (1), Morari 2. Cs: Tolnai (kapus), Cristei, Meiloiu. Edző: Elena TadiciAz eredmény alakulása. 8. p.: 3–3. 22. p.: 8–11. 38. p.: 18–17. 45. p.: 22–18. 56. p.: 27–27Kiállítások: 10, ill. 10 percHétméteresek: 2/1, ill. 4/3Az állás: 1. Dunaferr 4 pont (72–52), 2. Herz-FTC 4 (75–56), 3. Zalau 0 (61–64), 4. Zagreb 0 (47–83)Második magyar ellenfelét is alaposan meggyötörte a jó erőkből álló zilahi együttes. Szünet után a fáradtság jelei mutatkoztak a románokon, ami nem is csoda, hiszen mindössze két mezőnyjátékos-cserével érkeztek, így a Dunaferr átvette a vezetést A torna döntője a vasárnap déli Dunaferr–FTC mérkőzés lesz. MestermérlegKiss Szilárd: – Örülök, hogy ilyen erős ellenféllel tudtunk játszani, ez az előrelépés alapja. Küzdenitudásunknak és második félidőbeli időnkénti jó játékunknak köszönhetjük sikerünket.Elena Tadici: – A játékvezetők első félidei tevékenységével teljes mértékig elégedetlen vagyok. Csapatom szombaton lényegesen jobban játszott, mint az első napon, a Ferencváros ellen.