Fotex-parádé a Kiel ellen

2002.08.18. 21:13
Nemzetközi férfi felkészülési torna, Trvoblje, Szlovénia. DöntőFotex KC-Veszprém–THW Kiel (német) 32–26 (21–11)Trvoblje, 1200 néző. FOTEX: STERBIK – Dzomba 4, LAZAROV 7, Éles 4, ZSIGMOND 6, PÉREZ 5, Pásztor 3. Cs: Fazekas (kapus), Csoknyai, Iváncsik 2, Gál 1, Mohácsi , Tóth. Edző : Zdravko Zovko. A harmadik helyért lejátszott mérkőzésen a két szlovén gárda csatáját a Celje 29–20-ra nyerte a Trvoblje ellen.A végeredmény: 1. Fotex KC Veszprém, 2. THW Kiel, 3. Celje, 4. Trvoblje Óriási sikerrel fejezte be szlovéniai edzőtáborozását a Fotex KC-Veszprém férficsapata. A magyar bajnok, kupagyőztes BL-döntős együttes a négycsapatos nemzetközi tornán megszerezte a végső győzelmet. A sztárgárda remek összecsapáson, több kiváló egyéni teljesítménnyel teljesen megérdemelten győzte le a német bajnok THW Kiel gárdáját. Ezért az sem meglepetés, hogy az egyéni díjazottak között a fináléban fantasztikus formában védő Sterbik Árpád lett a legjobb kapus. De remekelt Pérez is, akit a torna legjobb játékosának választottak. Ugyancsak remekelt a németek ellen a beállós Zsigmond György.A bajnokok rangadóján sérülés miatt hiányzott a veszprémieknél a műtétje után lábadozó Bartók Csabán kívül Ivo Díaz és Bozidar Jovic, aki combizomhúzódás miatt nem játszhatott. A németeknél Olsson és a Bartókhoz hasonlóan műtéten átesett spanyol Lozano volt a maródiak listáján.A veszprémiek az első perctől kezdve magas színvonalú játékot produkálva szinte megbénították a német bajnokot, amely csak vergődött a pályán az első félidőben. Fordulás után a Kiel zsinórban öt gólt dobott, amellyel megkezdte a felzárkózást, de öt gólon belülre sohasem került a döntőben. MestermérlegZdravko Zovko: – A tíznapos, Roglán eltöltött magaslati edzőtábor, valamint az ezt követő villámtorna remekül szolgálta a bajnoki felkészülésünket. Örülök, hogy Lazarov beépítése megfelelő ütemben történik, s hamar megtalálta az összhangot társaival. Persze a hibák is kirajzolódtak a két mérkőzésen, amelyek elsősorban a védekezésben jelentkeztek leginkább. Kedden a görög bajnok ellen ezen is szeretnénk javítani.A veszprémiek augusztus 20-án délután öt órakor hazai környezetben a görög Filipposz ellen játszanak. A Fotex játékosainak ezt követően sem lesz idejük a pihenésre, hiszen újabb nemzetközi tornán vendégszerepelnek. Franciaországban a hazaiak válogatottja, az idei bajnok Montpellier, az egy évvel ezelőtti aranyérmes Chambery, valamint újra a német bajnok Kiel lesz a bakonyiak ellenfele.