A sorsoláskor azt mondta Pánczél Barabás mester, hogy nehezebb ellenfelet is kaphatott volna csapata, de bővebb véleményt akkorra ígért, ha több információt kap a Dijonról.
"A helyzetem a sorsolás óta nem sokat változott, mert alig-alig jutott hozzánk friss hír a franciákról – mondta a szakember a szombati találkozó előtt. – A célunkat azonban ez nem befolyásolja, minél nagyobb előnyt akarunk szerezni a visszavágóra. A sérült Delire nem számíthatunk, ugyanakkor a fokozatosan gyógyuló és formába lendülő Némethre egyre több részfeladat bízható. Siti is csaknem visszanyerte régi formáját.” A franciák trénere, Pierre Terzi, aki a női válogatott erőnléti edzője is, jó színvonalú mérkőzést és szoros eredményt remélt. "Játékosaim közül a válogatott kerettagja volt, illetve ma is az, Dezert kapus, valamint Guehl, Jacquinot és Gras, míg Bengue és Kiala az angolai válogatott tagja. Kisebb vállsérüléssel vállalja a játékot Heim, és együttesünk a legjobb összeállításban áll fel. Tiszteljük a Cornexit, mert tudjuk, hogy olyan nemközi hírű, rutinos játékosok erősítik, mint Németh, Siti, Kulcsár és Farkas, akit jól ismerünk, hiszen Metzben védett.” Egy-egy kimaradó helyzet után Guehl talált be, de Kovács azonnal válaszolt, majd Kulcsár büntetőből lőtt találatával már a Fehérvár vezetett. A hazaiak sorozatos támadási hibáiból gyors és eredményes ellentámadásokat vezetett a francia bajnokságban második helyen álló együttes (2–3). Közepes iramban és hasonló színvonalon küzdöttek a csapatok, és mindkettőnek, főleg a felállt védőfal elleni támadás okozott több gondot. Németh gólja után a franciák időt kértek Gisca góljával mégis a Cornexi előnye nőtt (7–4). Bengue védekezésben és támadásban is kihasználta erejét, robusztus felépítését, de társai csak ritkán tudták megállítani Sitit, Kovácsot, Kenyerest, és az ellenállhatatlan Némethet, akiknek a védekezése is elfogadható volt (12–7). A vendégek nem adták meg magukat, és kihasználták az újra és újra sokat könnyelműsködő Cornexi hibáit (13–11). Ám, Németh és Siti megpróbált lelket verni társaiban, ezért csapatuk vezetését Kulcsár kihagyott hetese ellenére sem fenyegette veszély (15–11). A második félidő elején Kovács találatával, majd az általa kiharcolt hetesből lőtt Virincsik-góllal 18–12-re nőtt a különbség. Németh emberhátrányban is betalált, majd Gisca ejtése és Kenyeres csodagólja után Farkas-bravúroknak tapsolt a közönség. Virincsik büntetőből tette közé a tizet (25–15). Énekelve, dobolva ünnepelt a közönség, és a hazaiak felszabadultan, bátran kézilabdázva oktatták a
Kovács Tímea (labdával) remekelt a Dijon elleni elsô mérkôzésen
franciákat. Kenyeres önfeláldozó, látványos gólokat lőtt, a fáradó Farkas helyére álló Fekete kapus pedig bravúrosan védett. Siti klasszishoz méltóan fogta össze az együttest (29–18), és a hajrá 33–24-nél kezdődött. Ekkor már csak szabálytalanságokkal, reklamálással hívta fel magára a figyelmet a Dijon. A vasárnap visszavágó immár csak formalitás, a Cornexi gyakorlatilag elődöntősnek tekinthető.
Mestermérleg Pánczél Barabás: – Kellemetlen stílusú, szivósan küzdő csapatot kaptunk ellenfélként. Együttesem kitűnő csapatmunkát végzett, igaz, olykor hibák is csúsztak a játékába. Remélem, a tíz- gólos előny elegendő lesz a visszavágón a továbbjutáshoz. Együttesemben mindenki kitett magáért, de Németh Helga és Fekete Csilla jó játékát külön is ki kell emelnem. Pierre Terzi: – A védekezésben gyakran behátráltunk, átlövőinket pedig kikapcsolták a játékból a hazaiak. Nem sok reményt látok a visszavágón a továbbjutás kiharcolására, erre legfeljebb tíz százalék esélyünk maradt.
Szóról–szóra Németh Helga: – A franciák nagyon nagy mellénnyel érkeztek, és előzetes nyilatkozataikban öreg tyúkoknak becéztek bennünket. Mi viszont bebizonyítottuk, hogy rágós falat vagyunk, és úgy tűnik, a fiatal francia pipik kerülnek a húslevesbe. Kenyeres Fanni: – Az első félidőben kicsit megilletődötten kézilabdáztunk, ismerkedtünk a franciákkal, a másodikban aztán megtaláltuk a gyenge pontjaikat, egy az egy ellen ugyanis megverhetőek voltak, és a kombinatív játék nem az erősségük.