Hamarosan megtudjuk, a Nemzetközi Kézilabda Szövetségnél ki volt a világ legjobb férfi és női játékosa 2002-ben. Ideje visszapillantani a tavalyi győztesekre, a XXI. században ugyanis ők voltak az elsők.
Kiveszni látszik ez a típus. Jun Kjung Sin (balra) világszínvonalon támad és védekezik, mindezt ráadásul sportszerűen és fegyelmezetten
Kiveszni látszik ez a típus. Jun Kjung Sin (balra) világszínvonalon támad és védekezik, mindezt ráadásul sportszerűen és fegyelmezetten
Olimpiai hatodik, világbajnoki 8., 12., 14. és 15., és egy német középcsapatban játszik. A világ legjobbjait nem egészen ilyen adatok szokták jellemezni, de – úgy látszik – a távol-keletiek ebben is mások. Ő Jun Kjung Sin, Koreából.
Választottak már korábban is dél-koreai kézilabdást a világ elsőszámú férfijátékosának, de Kang Dzse Von legalább egy olimpiai ezüstöt fel tudott mutatni Szöulból. Yoon esetében sehol semmi, klubcsapat szinten sem. A hatodik helyen áll a Bundesligában a Gummersbachhal, ettől sem kell hanyatt esni. Mindebből látszik, nagyon-nagyon jónak kell lennie ahhoz, hogy ilyen háttérrel felhívja magára a világ szakemberinek figyelmét.
A nemzetközi szinten elszürkült koreai válogatottból kétszer tudta magát világbajnoki gólkirállyá koronázni, s ilyenkor természetesen a vb álomcsapatába is beválasztották. A 204-centis, majd’ száz kilós gólvágó azonban nemcsak balkezes bombáival vívta ki magának a kézilabda-sport egyöntetű elismerését. Hanem, ami az edzőknek rendkívül imponál, világklasszis védekezésével és sportszerű játékával is. Bár az ellenfél kapuja előtt ütik-vágják, távol-keleti fegyelemmel tűri a megpróbáltatásokat, és még véletlenül sem törleszt. Így is lehet védekezni – világszinten.