Nehezebb volt, mint gondoltuk

IHÁSZ ISTVÁNIHÁSZ ISTVÁN
2005.02.13. 00:05
Az elmúlt idényben a Bajnokok Ligája főtáblájára kerülésért találkozott egymással a két együttes. Akkor a Fradi meggyőző hazai győzelme után a visszavágón egy szűk vereség is belefért. Az idén azért lenne felettébb kellemetlen a visszavágón a fiaskó, mert az is a Népligetben lesz ma.
A ferencvárosiak válogatott balszélsôje, Kirsner Erika négyszer talált be a görögök kapujába (Fotó: Mirkó István)

FTC - ANAGENNISZI ARTASZ (görög) 40-33
(20-17)
Kőbányai út, 500 néző
V: Borotti, Marcel (franciák)
FTC: PASTROVICS - MRAVIKOVÁ 10, Kovács V. Uhraková 4 (2), TÓTH T. 14 (3), Barna 1, Kirsner 4. Cs: Miklosová (kapus), Rábai 2, Pádár M. 4, Kamper, Csenki 1, Baross. Edző: Németh András
ARTASZ: NECHAY - Lebegyeva 2, FOKTADU 8 (4), SZTANKUTE 6, ZSITLOVA 10 (4), Vracseva 5, Szkutela 2. Cs: Vemszi. Edző: Mihail Akszenov
Az eredmény alakulása. 8. p.: 8-2. 18. p.: 14-6. 25. p.: 17-13. 36. p.: 22-22. 45. p.: 29-24. 51. p.: 32-30
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 10/8

Németh András, a női válogatott héten kinevezett szövetségi kapitánya azon csodálkozott a mérkőzés előtt, hogy a görögök mindössze tíz játékost neveztek, igaz, így olcsóbb a vendéglátás. Úgy indult a mérkőzés, hogy nem lehet gondjuk a hazaiaknak. Pastrovics jól védett, valamivel jobban is indított, Mraviková és Tóth pedig szorgalmasan lőtték a gólokat.

Az NSO ajánlja:

Eredmények a nemzetközi kupákból:

EHF-KUPA
Adatbank: Ferencvárosi TC
A félidő utolsó harmadában aztán elszakadt valami a Fradinál. A hazaiak sorozatban adták el a labdákat, gyatrán védekeztek, jócskán leadtak jelentős előnyükből, sőt a második játékrész elején kiegyenlítettek az orosz-, azeri- és bolgár-görögök, a vezetést azonban nem tudták átvenni. Aztán a félidő közepére ismét megnyugtató lett a Fradi előnye, de a vendégek nem adták fel. A végjátékban a szimpatikusan dirigáló francia játékvezető-hölgyek is felhívták magukra a figyelmet, néhány megkérdőjelezhető kiállítással, de a lényeget nem befolyásolták. Egészében jó az esélyük a hazaiaknak a továbbjutásra ma, ugyanitt.

Mi történt az első félidő végén, és mit tud tenni azért, hogy vasárnap egyszerűbb legyen?
Németh András: - Ekkor nagyon gyengén védekeztünk, és fegyelmezetlenül, kapkodva játszottunk. Kielemzem a látottakat, és úgy próbálom összerakni a vasárnapi taktikát. Szerencse, hogy a visszavágó is itthon lesz.

Miért ilyen kevesen jöttek és mit vár a visszavágótól?
Mihail Akszenov: - Tele vagyunk sérültekkel, akik ma játszottak, azok sem teljesen egészségesek. Vasárnap is megteszünk mindent, remélem, szégyenkeznünk akkor sem kell.