Több mint harminc éve a magyar és a nemzetközi élmezőny meghatározó férfiegyüttese a Tatabánya, amely több csillagot adott a válogatottnak (és a világválogatottnak), valamint klasszisai között gólkirályok sora - Kaló Sándor, Gubányi Ernő, Kontra Zsolt, Marosi László (ő hatszor egymás után végzett az élen) - is játszott. Ezt a sort folytatja az ősztől Mohácsi Árpád, aki négyszeres gólkirály, hiszen három hazai címe mellé tavaly Görögországban is szerzett egyet.
Mohácsi Árpád pontosan céloz, erôsen lô, a válogatottban 77 mérkôzésen 231 gólt szerzett
Mohácsi Árpád pontosan céloz, erôsen lô, a válogatottban 77 mérkôzésen 231 gólt szerzett
- A legutóbbi magyar gólkirályságom alkalmával kétszázharmincegy gólt lőttem, Görögországban 212 góllal lettem a legeredményesebb - mondta a 32 éves Mohácsi, aki 77-szer játszott a válogatottban. - Öt éve megválasztottak az év kézilabdázójának. A most befejeződött görög bajnokságban az Athinaikosszal megnyertük a görög bajnokságot és a kupát is. - Kirobbanó formában van. Miért nem tagja a magyar válogatott keretnek? - A tavalyi Európa-bajnokságon még szerepeltem, de kisebb sérüléssel bajlódtam. Aztán külföldre kerültem, és nem voltam Skaliczki László szeme előtt.
- Mi a véleménye a jelenlegi keretről? - Fiatalításon megy át, ugyanakkor több rutinos játékos az oszlopa. Például Pérez viszszavonta a lemondását, és vállalja a jövő évi Európa-bajnokságot. - Ô éppen az ön posztján játszik... - Nekem mégis van ambícióm a válogatottba kerülésre, és Tatabányán láthatja majd a szövetségi kapitány, hogy nem felejtettem el kézilabdázni.
Mohácsi Árpád
Született: 1973. március 30., Gyula Magassága/testsúlya: 191 cm/90 kg Posztja: átlövô Klubjai: Újkígyósi SE, Békéscsabai Elôre, Elektromos, Nyíregyházi KC, Dunaferr SE, Fotex KCV, Al Szad (katari), Athinaikosz (görög) Nevelôedzôje: Skaliczki László Hazai edzôi: Ruck László, Szabó Károly, Csík János, Hajdu János, Bíró Imre, Szôke István, Imre Vilmos, Zdravko Zovko Elsô válogatottsága: 1993. február 12., Nyíregyháza (Ukrajna 27–17) Válogatottsága/góljai: 77/231 Legjobb eredményei: vb-11. (1993), vb-17–20. (1995), Eb-9. (2004), magyar bajnok (2003), 2x MK-gyôztes (1997, 2001), görög bajnok (2005), Görög Kupa-gyôztes (2005), 3x magyar gólkirály (1993, 2000, 2001), görög gólkirály (2004)
- Ha hívná, menne? - Szívesen, hiszen még a keretbe jutás is dicsőség. Büszke és boldog lehet, aki hazája színeiben léphet küzdőtérre. Ez egyben a munkája legnagyobb elismerése is. - Itthon már szerepelt a legjobb csapatokban, a Veszprémben, a Dunaferrben is. Most miért a Tatabányát választotta? - A Dunaferrben együtt játszottam Marosi Lászlóval, és jól megértettük egymást. Ô immár a Tatabánya klubigazgatója, s örömmel elfogadtam a hívását. Itt nagyon igényes a publikum, és nekem sok látványos góllal kell hozzájárulnom a szórakozásához, valamint a csapat európai kupasikereihez és jó bajnoki szerepléséhez.
- Mi az erőssége és mi a gyengéje? - A góllövéshez van érzékem, ám a védekezésem javítható. - A családja is megérkezett Tatabányára? - Igen, és Bence fiam, aki tizenkét éves, valamint a hatesztendős Balázs valószínűleg a Kodály Zoltán iskolában fog tanulni.
- Kedvenc szórakozására, a horgászásra marad ideje? - Sajnos alig, hiszen napi négy edzésen izzadunk. Pedig a tatai Derítő-tónak nagyon jó a híre... Most azt szervezem, hogy Sibalin Jakabbal, a Tatabánya hajdani klasszisával elmehessek csukázni a Dunára.
Skaliczkinek bizonyíték kell A szövetségi kapitány, Skaliczki László okkal elfogult Mohácsi Árpáddal szemben. "Én adtam először kézilabdát a kezébe - mondta a mester. - Újkígyóson tanítottam meg neki a játék alapjait, aztán a Békéscsabában az én kezem alatt, tizenhét évesen debütált az NB I-ben. Most harminckét éves, vagyis még nem öreg, és elképzelhető a behívása a keretbe. Az a kérdés, beilleszthető-e a csapat taktikájába, illetve miként alakul a sportformája. Aki bizonyít a klubcsapatában, annak a behívásán el kell gondolkodni."