Tornagyőzelmet érő döntetlennel zártunk

SIMON JÓZSEF, SZÉKELYHIDI JÁNOSSIMON JÓZSEF, SZÉKELYHIDI JÁNOS
2005.08.13. 22:43
Szép sikerrel, tornagyőzelemmel ajándékozta meg tegnap Németh András szövetségi kapitányt 51. születésnapja alkalmából a magyar válogatott, amely a Pannon GSM-kupa előző két fordulójában Brazíliát és Lengyelországot verte meg Székesfehérvárott, illetve Balatonfüreden. A jó játékkal azonban olykor adós maradt a vb-ezüstérmes és Eb-harmadik együttes, amelyben Siti Eszter századszor lépett pályára.
Pálinger Katalin továbbra is csúcsformában véd, vagyis biztos tagja a decemberi világbajnokságra készülô magyar keretnek (fotó: Meggyesi Bálint)

3. forduló
Magyarország - Románia 20-20 (11-7)
Székesfehérvár, 1000 néző. V: San Jose, Murcia (spanyolok)

MAGYARORSZÁG: PÁLINGER - BALOGH B. 5, Mehlmann, 2 (1), BORBÁS 5, Görbicz 1, Kindl 1, Kenyeres 1. Cs: Sugár (kapus), Hornyák, Ferling 1, Siti E., SZÛCS 4, Kirsner, Vérten. Szövetségi kapitány: Németh András
ROMÁNIA: SZABÓ T. - Jerebie, Ivan 2, BRADEANU 2, Petrache, Tivadar 1, MAIER 5 (1). Cs: Gatzel 1, Nichita 1, GOGIRLA 7 (2), Manea, Cartas, Crap 1. Szövetségi kapitány: Gheorghe Tadici
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1-0. 10. p.: 2-1. 15. p.: 5-2. 20. p.: 7-3. 25. p.: 9-5. 35. p.: 13-8. 40. p.: 14-11. 45. p.: 15-14. 50. p.: 16-16. 55. p.: 18-18
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek:
3/1, ill. 4/3
Lengyelország-Brazília 24-24 (13-12)
A végeredmény: 1. Magyarország 5 pont, 2. Brazília 3, 3. Románia 3, 4. Lengyelország 1.
A torna legjobbja: Mehlmann Ibolya.
A legjobb kapus: Pálinger Katalin.
Gólkirálynő: Simona Gogirla (Románia) 23 gól.
Pontegyenlőség esetén az egymás ellen elért eredményt vették figyelembe.

A románok legyőzték a lengyeleket, majd meglepetésre kikaptak Brazíliától, vagyis a mieink megverésével tornagyőztesek lehettek volna. A vendégek idegenlégiós kulcsjátékosai közül többen (például Hutupan kapus, valamint a gólerős Amarei) hiányoztak.
Kindl rosszul esett és ápolni kellett a derekát, majd Görbicz szenvedett súlyosnak tűnő bokasérülést, és őt Bába Mihály gyúrónak ölben kellett lehoznia a pályáról (nem is térhetett vissza). Ez már a félidő derekán történt a Cornexi-csarnokban, amikor csupán 4-1 volt az állás, hiszen a csapatok sorra kihagyták a legbiztosabbnak tűnő ziccereket is.

A győri Gogirla és Bradeanu eleinte nem mindig volt pályán, de a szünet előtt már egyre gyakrabban küldte harcba őket a román szövetségi kapitány. Pálinger bravúrsorozatával szinte őrületbe kergette a nagyon harcosan küzdő vendégeket, és védéseitől megnyugodni látszottak Sitiék. Nagy tapsot kapott Kenyeres és Balogh, amikor látványos gólokkal növelte a különbséget (7-3), miközben Mehlmann büntetőt hibázott. A mieink védekezésével kevesebb gond akadt, ugyanakkor a támadások befejezése akadozott. Felkészülési mérkőzéshez képest meglehetősen gorombán védekeztek a csapatok, valamint az is feltűnő volt, hogy a ziccerek rendre kimaradtak mindkét oldalon.

Németh András időkérése után Szűcs Gabriella bizonyította, hogy ezen a tornán rászolgált a kapitány bizalmára. Ugyanakkor meg kell jegyeznünk, hogy ez sokaknak lehetett a célja, hiszen a Pannon GSM-kupa a világbajnoki felkészülés mellett azt a célt is szolgálta, hogy a mester több információhoz jusson vb-kerete kialakításához.
A második félidőben Sugár, Ferling és Kirsner is megmutathatta, hol tart a felkészülésben. Akárcsak társaik, ők is nagyon igyekeztek, de ekkor a magyar együttes védekezésével lettek bajok. A románok többször feljöttek két gólra, majd a beállós Ivan góljával 15-14 lett az állás. A mieink hibáitól vérszemet kaptak Gogirláék, akik kihasználták, hogy legjobbjaink nehezebben kerültek helyzetbe, pontatlanul lőttek és a védekezésük sem állt össze. A játékvezető súlyos tévedései is a románokat támogatták. Maier találatával 16-16 lett az állás és nagyon kellett Balogh, majd Szűcs újabb gólja.

A román kapitány időt kért, majd Bradeanu ismét egyenlített (18-18). Borbás góljával kezdődött a hajrá, ám a torna gólkirálynője, Gogirla életben tartotta a román reményeket (19-19). Ferling látványos gólt lőtt, majd Pálinger (a csata legjobbja) bravúrja után, másfél perccel a vége előtt időt kért Németh András (20-19).
Gogirla kiegyenlített, de még fél perc volt hátra és támadhattak a magyarok. Utolsó akciójukat azonban eredménytelenül zárták, és a döntetlent győzelemként ünnepelték a románok. A vendégcsapat némi bírói segítséggel szerzett egy pontot, de ehhez az is kellett, hogy kihasználja a mieink hibáiból adódó lehetőségeit. ---- Németh András:
- Ezúttal is többen mérsékelten játszottak, azonban volt a csapatban néhány jó teljesítmény, ami a jövőt illetően biztató. A megsérülő Görbiczet nem tudta hatásosan helyettesíteni Siti és Ferling. Sok tapasztalatot gyűjthettünk a tornán, amelyen roppant rosszindulatúan bíráskodtak a spanyol játékvezetők. Nem értem, hazai pályán miért kell nekünk ezt elviselni? ---- Pálinger Katalin:
- A torna mindhárom mérkőzésén akadtak hibáink. Pontatlanok voltak a lövéseink, valamint egyelőre nincsenek tökéletesen kidolgozva a figuráink. Ugyanakkor nekünk erősebb vetélytársakkal szemben kell készülnünk a világbajnokságra. A románok bizonyítani akartak a braziloktól elszenvedett vereség után, ezért igen kemény csatát vívtunk velük. Biztató, hogy válogatottunk továbbra is őrzi veretlenségét.