Az akció másodlagos célja, hogy megmutassák, a játékvezetők munkáját tisztelet kell övezze, hiszen nem könnyű kiélezett szituációkban megfelelő döntést hozni. Ahogy a játékos kihagyja a ziccert, vagy egy edző esetleg rosszul cserél, a bíró sem mindig hozza meg a legjobb ítéletet. Csak az hibázik, aki vállalja a felelősséget.
Az akció jelképe a rózsaszínű síp, hiszen ez az a tárgy, amelyet egy férfi játékvezető sosem választana. A mezek színe és a cipő is adott, a sípot azonban mindenki saját maga ízlése szerint választja, egy nő csupán ezzel a kellékkel tud kitűnni az erősebbik nem közül.
Az akció arca az ÉTV-Érdi VSE fiatal játékosa, Oláh Nóra, aki már 17 évesen elvégezte a játékvezetői tanfolyamot, és játékos-pályafutása mellett azt is rendszeresen űzi. Épp ő testesíti meg az akció harmadik célját: felhívni a játékosok figyelmét arra, hogy – a jövőre időben gondolva – játékoskarrierjük végeztével sem kell lemondaniuk a játékról, a versenyhelyzetről, arról a sportágról, amelyet éveken, évtizedeken át űztek. A játékvezetői karrier számos szépséget, elismerést, utazási és pénzkereseti lehetőséget rejt magában, de csak akkor, ha valaki rendszeresen képzi magát, tapasztalatokat gyűjt, megszerzi a szükséges tudást.
A jövő a nőké, hiszen az a cél, hogy női meccseket női játékvezetők vezessenek, erre azonban jelenleg – mivel kevés a női bíró – nincs lehetőség.