GYŐRI ETO– METZ: ELLENTÉTES FÉLIDŐK
A Győr kora esti mérkőzésére már nagyjából megtelt a Magvassy Mihály Sportcsarnok. Az ETO a szintén BL-szereplő Metzcel mérkőzött, a francia csapat játékosainak fele pedig jó szokás szerint kis kék miniszoknyában állt ki a meccsre.
Mindenképpen valamelyik Görbicz-passz: egyszer hát mögött, egyszer pedig a másik irányba nézve hozta gólhelyzetbe Lökét, aki mindkettőből betalált a Metznek. |
Az ETO a Herr – Orbán, Löke, Tervel (támadásban Rédei-Soós), Amorim, Kovacsics, Szepesi hetessel nyitott, és bár 5–2-re el tudott menni, de ekkor nem tudta produkálni a rá jellemző hatékony védekezést, így 8–8-nál egyenlő volt az állás. A játékrész második felére érkezett Görbicz Anita és Katarina Bulatovics, ami lökést adott ugyan a támadó játéknak, de hátul továbbra is szellős volt az ETO, ennek volt köszönhető, hogy csak három góllal (16–13) vezetett a szünetben.
Orbán Adrienn a szélről néhány perc alatt kétszer is fejbe lőtte a Metz kapusát, Laura Glausert (tegyük hozzá, közben lökték a levegőben), aki a második után cserét kért. |
A pihenő alatt Ambros Martínnal minden bizonnyal átbeszélték a tanulságokat, ugyanis a második játékrész elején szempillantás alatt meglépett ellenfelétől a Győr. A védekezés és a kapusteljesítmény is feljavult, elöl pedig Görbicz adott zseniális passzokat Heidi Lökének. De a két nehéztüzér, Amorim és Bulatovics is belelendült, a 45. percre már számolni lehetett a Metzre (28–18). Jó jellemzi a franciák problémáját, hogy közel 13 percen keresztül nem tudtak betalálni Herrrnek. Mikor újra megtették, akkor már az ETO-ban is beálltak az addig kevesebbet játszók, Hornyák Dóra például egyből bombagólokkal köszönt be.
Pedig a Metz is próbálkozott becsülettel, a hajrához érve Andrjusina nagy igyekeztében csúnyán szabálytalankodott Lökével szemben, miközben a két edző egymásnak magyarázva kapott egy-egy sárgát. Az állás koránt sem volt ennyire kiélezett, az ETO magabiztosan, 34–19-re nyert.
„Nem tudom, mi történt velünk az első félidőben, kellett idő, amíg felvettük a ritmust. A védekezés sokkal jobban sikerült a második félidőben, sokat beszéltünk róla a szünetben. Máskor az elejétől ezen a szinten kell játszanunk. Ez a torna jó alkalom arra, hogy a két új játékosunkkal még jobban összeszokjunk – mondta az ETO meccsén a legjobbnak választott Löke, aki kitért Görbicz extra passzaira is. „Ha Görbével játszol, bármikor számítanod kell a labdára. Nagyon szeretek vele játszani, a közönség is biztos élvezi a hasonló megmozdulásokat." Bognár-Bódi Bernadett: „Nagyon vártam már a tornát, hogy nemzetközi színtéren is megmérettethessük magunkat. Még nem vagyunk a legjobb formában, de a sok kemény edzés következtében még nincs itt az ideje a később szükséges frissességnek. Nagyon örülök, hogy újra az ETO-ban ilyen nagyszerű társak között játszhatok. A szurkolók még fantasztikusabbak, mint hat évvel ezelőtti távozásomkor voltak. A Metz komoly védekezéssel rukkolt ki, nehezebben tudtuk felvenni a ritmust, a franciák szerencsésen játszottak támadásban is. Később a feljavult védekezésünknek köszönhetően szép akciógólokat dobtunk." |
KRIM LJUBLJANA–VARDAR SZKOPJE: VISSZATÉRŐ GYŐRI KEDVENCEK
A második meccsen a magyar közönség is testközelből láthatta az alaposan megerősített Vardar Szkopjét, amelyben több játékost is nagy ovációval köszöntöttek. Andrea Lekics és Jovanka Radicsevics két győri év után idén nyáron igazolt a macedónokhoz, míg Ana Djokics korábban volt meghatározó tagja az ETO-nak.
A PwC Handball Fiestán mindegyik csapat naponta egy mérkőzést játszik. A házigazdán Győri Audi ETO-n kívül pályára lép a Krim Ljubljana, a Vardar Szkopje, a Metz, a HC Leipzig és a Rosztov-Don. A rendes játékidőben aratott győzelemért három pont jár, döntetlen esetén hétméteresek alapján kapnak kettő vagy egy pontot a csapatok. Az első két napon szerzett pontok szerint kerül sor a helyosztókra. |
A Vardar a Szuszlina – Radicsevics, Djokics (támadásban Hmirova), Fernández, Lekics, Pineau, Zebic csapattal kezdett, a keretet elnézve nem lenne meglepő, ha a tétmeccsen is ezt a felállást látnánk tőlük. Lekicsék egyből magukhoz ragadták a kezdeményezést, de 1–3 után fordított a Krim. Ez azonban csak ideiglenes volt, ugyanis ezt követően folyamatosan a macedónoknál volt a vezetés. Lekics viszonylag hamar megszerezte az első gólját, míg Radicsevicsére a tizedik percig kellett várni, addig több helyzete is kimaradt jobbszélről. Lekicsen látszódott, élvezi, hogy újra irányítóként játszhat, az ETO-ban erre Görbicz Anita mellett kevés lehetősége volt.
A Vardartól több szép támadást is láthattunk, de voltak helyzetek, amelyből kitűnt, hogy még nincs összeszokva a sok újonnan érkezett játékos. A Ljubljana a kisebb sérüléssel bajlódó Andrea Penezic nélkül vette fel a harcot, és az első félidőben sokszor nem találta az ellenszerét a macedón védekezésnek, egyedül Katarina Krpez szórta meg magát. A szünet előtt már hattal is ment a Vardar, végül ötgólos előnnyel vonulhatott a pihenőre. (15–10)
A folytatásra összekapta magát a Ljubljana, két találatra is feljöttek, de ennél nem tudtak közelebb kerülni. Barbara Lazovic ugyan többször is sikeresen átlőtt, de a volt győriek hathatós közreműködésével a hajrára újra visszaállt a korábbi macedón előny, sőt a végén 29–22-re nyert a Vardar, amelyből Lekicset választották meg a legjobbnak.
LEIPZIG–ROSZTOV-DON: EGYENLŐ ERŐK KÜZDELME
A nyitó meccs kiegyenlített erők küzdelmét hozta az egyaránt BL-selejtezőre készülő Rosztov és Leipzig között. Az oroszok már igazán berendezkedhettek nálunk, az előző hétvégén a népligeti Elek Gyula-kupán is részt vettek.
Az elején a Rosztov ragadta magához a kezdeményezést, majd fordított a Leipzig, a félidő utolsó részében pedig fej-fej mellett haladtak a felek. A második játékrész elején három találattal elhúzott a német együttes (19–16), de hamar utolérte a Rosztov. Az egyik oldalról Susan Müller és Karolina Kudlacz, a másikról Kristina Élez Franic vívott gólpárbajt, amely végül 8–8-as döntetlent hozott. Sokáig úgy tűnt, hogy a meccsen sem lesz döntés, és jöhetnek a büntetők, de végül egy góllal a rosztoviaké lett a három pont (28A nyitó meccs kiegyenlített erők küzdelmét hozta az egyaránt BL-selejtezőre készülő Rosztov és Leipzig között. Az oroszok már igazán berendezkedhettek nálunk, az előző hétvégén a népligeti Elek Gyula-kupán is részt vettek.
Az elején a Rosztov ragadta magához a kezdeményezést, majd fordított a Leipzig, a félidő utolsó részében pedig fej-fej mellett haladtak a felek. A második játékrész elején három találattal elhúzott a német együttes (19–16), de hamar utolérte a Rosztov. Az egyik oldalról Susan Müller és Karolina Kudlacz, a másikról Kristina Élez Franic vívott gólpárbajt, amely végül 8–8-as döntetlent hozott. Sokáig úgy tűnt, hogy a meccsen sem lesz döntés, és jöhetnek a büntetők, de végül egy góllal a rosztoviaké lett a három pont. (28–29)
NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI TORNA (GYŐR)
PWC HANDBALL FIESTA
Augusztus 23. – péntek
Győri Audi ETO KC–Metz HB (francia) 34–19 (16–13)
G: K. Bulatovics 6, Löke 5, Görbicz, Kovacsics 4–4, E. Amorim, Szepesi, Hornyák D. 3–3, Orbán, Bognár-Bódi 2–2, Rédei-Soós, Tervel 1–1, ill. Broch 5, Zaadi 3, Baudouin, Ognyenovics, Gonzales, Luciano 2–2, Prodhomme, Kanto, Andrjusina 1–1
Krim Ljubljana (szlovén)–Vardar Szkopje (macedón) 22–29 (10–15)
Ld: Radicsevics, Zebic 6-6, Lekics, Pineau 5-5, ill. Krpez 6, Lazovic 4, Wörz 3
HC Leipzig (német)–Rosztov-Don (orosz) 28–29 (14–14)
Ld: Kudlacz, S. Müller 8-8, ill. Élez Franic 8, Szen 6
Augusztus 24. – szombat
13:00: Krim Ljubljana–Rosztov-Don
15:00: Vardar Szkopje–Metz
17:00: Győri Audi ETO KC–HC Leipzig
Augusztus 25. – vasárnap
14:00: mérkőzés az 5. helyért
16:00: bronzmérkőzés
18:00: döntő
19:40: éremátadás, díjátadások