Amint Mocsai Lajos szövetségi kapitány többször is hangsúlyozta: a következő két évet befolyásolja, hogy a válogatott most kijut-e a 2015-ös katari világbajnokságra, ugyanis a vb-n viszonylag könnyebb olyan helyezést elérni, amely olimpiai selejtezőt ér, mint a 2016-os Eb-n. A szakember szerint a kontinensviadalról csupán húsz százalék eséllyel lehet versenyben maradni az ötkarikás indulási jogért.
„A mai meccs után ötven-ötven százalék az esély a továbbjutásra. Kiélezett összecsapásra számítok Velenjében. A támadójátékunkban és a visszarendeződésben javulnunk kell, ezeket kiemelten fogjuk kezelni a jövő héten” – fogalmazott Mocsai Lajos a mérkőzést követően. A sajtótájékoztatóról bővebben itt olvashat! |
Zubai ziccereivel és Mikler védéseivel indult a találkozó, amelyen villámgyorsan háromgólos előnybe került Mocsai Lajos együttese (3–0). A vendégek a nagyszerű formában játszó Gajic vezérletével próbálták tartani a lépést, a kihagyott magyar ziccerek és a könnyű szlovén indítások után ez sikerült is (6–5).
A remekül játszó Harsányi vezérletével a 17. percre négygólos előnybe került így is a magyar válogatott (10–6), de ezt követően még emberelőnyben sem tudtunk betalálni egészen a 24. percig, addigra pedig egyenlítettek a szlovénok (10–10).
A 27. percben Luka Zvizej találatával a mérkőzésen először, és szerencsére utoljára vezetett Szlovénia (12–13), a félidőre már 16–15-ös magyar előnnyel vonultak a felek.
Kifejezetten balszerencsésen alakult az első félidő, Gulyás sérülése miatt nem tudott visszatérni, Harsányinak kiugrott a térde, de tudta folytatni, Ilyés pedig az utolsó másodpercekben szintén megsérült, de később rögzítéssel vissza tudott térni.
A szünetben a visszavonuló Mocsai Tamást és Pásztor Istvánt köszöntötte a magyar szövetség.
A fordulást követően Mikler ismét feljavult, Putics lövésével pedig a 44. percre megint négygólosra nőtt a különbség (23–19). Itt megtorpantak a csapatok, Skof és Mikler is bravúrok sorát mutatta be, és az 57. percig csupán egy-egy alkalommal mehettek középkezdésre a felek (24–20).
A véghajrában a szlovénok még egy gólt lefaragtak hátrányukból, így a magyar csapat háromgólos előnnyel várhatja a jövő vasárnapi, velenjei mérkőzést (25–22).
Pokoli visszavágó vár a kézilabda-válogatottra
FÉRFI KÉZILABDA VB-SELEJTEZŐ
Magyarország–Szlovénia 25–22 (16–15)
Veszprém. Vezette: Stolarovs, Licis (lettek)
MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin, Balogh Zs., Császár 2, Gulyás, Harsányi 9 (4), Ilyés 3, Iváncsik G. 3, Lékai 1, Nagy L. 1, Putics 2, Schuch, Szöllősi Sz., Vadkerti 1, Zubai 3. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
SZLOVÉNIA: Prost, Skof (kapusok), Bezjak 3, Bombac 1, Bundalo, Dolenec, Gaber, Gajic 9 (3), Kavticnik, Miklavcic, Natek 4, Nosan, Pucelj, Skube 2, Spiler, L. Zvizej 3. Szövetségi kapitány: Boris Denic
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Forrás: MKSZ
A VÁLOGATOTT TOVÁBBI PROGRAMJA
Június 9.: pihenőnap
Június 10–13.: edzőtábor, taktikai gyakorlás Veszprémben
Június 14.: utazás Szlovéniába, edzés a velenjei csarnokban
Június 15.: vb-selejtező, visszavágó: Szlovénia–Magyarország, Velenje, 18 (Tv: Sport 1)
PERCRŐL PERCRE
A két együttes négy éve szintén ebben a szakaszban találkozott, akkor a 2011-es svédországi vb és közvetve a 2012-es londoni olimpia volt a cél. 2010. június 13-án Ljubljanában a mieink 12–12-es félidő után 27–25-re kikaptak, majd a június 20-i, veszprémi visszavágón a szlovénok a félidőben 14–13-ra, a 37. percben pedig már 19–14-re vezettek. Ekkor összesítésben hét gól volt az előnyük, de megindult a magyar felzárkózás, a 45. percben még 21–24 volt az állás, a „meccsnull” (azaz a 27–25) az 57. percben következett be. A végén esett még egy magyar találat, így 53–52-vel a Mocsai-csapat ment tovább. Érdekesség, hogy a szlovénok az utolsó tíz percben már nem lőttek gólt, Iváncsik Gergő pedig a két összecsapáson összesen 22-szer volt eredményes. A magyar együttes a sikert követően meg sem állt a londoni játékok negyedik helyéig.
FÉRFI KÉZILABDA
VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Románia–Svédország 24–25
Ld: Ghionea 8, Sadoveac 5, ill. Petersen 6, Ekberg, Gottfridsson, Jakobsson 5-5
Lengyelország–Németország 25–24
Ld: Jurkiewicz 7, B. Jurecki 6, ill. Kraus 5, Groetzki 4
Görögország–Macedónia 25–27
Ld: Marango 4, ill. K. Lazarov 7, Manaszkov 5
Oroszország–Litvánia 30–22
Ld: Kovaljov, Selmenko 6-6, Siskarev 5, ill. Malasinkas 6, Babarskas 4
Ausztria–Norvégia 28–26
Ld: Santos 7, Szilágyi, Ziura 6-6, ill. Björnsen 8, Myrhol 6
Bosznia-Hercegovina–Izland 33–32
Ld: Prce 10, Karacic 6, Vrazalic 5, ill. Petersson 7, Hallgrímsson, G. V. Sigurdsson 6-6
Szerbia–Csehország 23–15
Ld: Ilics 7, Nikcsevics, Vujin 5-5, ill. Strzinek 6
A MAGYAR FÉRFI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: Mikler Roland (Pick Szeged), Székely Márton (Balatonfüred), Tatai Péter (Pick Szeged)
Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB-MVM Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya), Szalafai Gábor (B.Braun Gyöngyös)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Pick Szeged), Balogh Zsolt (Pick Szeged), Nagy László (MKB-MVM Veszprém)
Irányítók: Császár Gábor (PSG Handball, francia), Lékai Máté (Celje, szlovén), Szöllősi Balázs (Balatonfüred)
Beállók: Schuch Timuzsin (MKB-MVM Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Csurgó), Zubai Szabolcs (Pick Szeged)
Balátlövők: Bodó Richárd (Grundfos Tatabánya), Ilyés Ferenc (Pick Szeged), Putics Barna (VfL Gummersbach, német), Zdolik Bence (Balatonfüred)
Balszélsők: Iváncsik Gergő (MKB-MVM Veszprém), Vadkerti Attila (Pick Szeged), Varsandán Milán (B.Braun Gyöngyös)
Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
A SZLOVÉN KERET
Kapusok: Klemen Ferlin (Trimo Trebnje), Primoz Prost (Göppingen), Gorazd Skof (Nantes)
Mezőnyjátékosok: Dragan Gajic, Jure Dolenec, Matej Gaber, Vid Kavticnik (mind Montpellier), David Miklavcic, Luka Zvizej, Sebastian Skube, Uros Bundalo (mind Celje), Dean Bombac (Pays d'Aix), Marko Bezjak, Jure Natek (Magdeburg), David Spiler (Breszt Meskov), Mitja Nosan (Gorenje), Peter Pucelj (klub nélkül)