„Eddigi pályafutásomban a legnagyobb dolognak azt tartom, hogy elhagytam Japánt, külföldre szerződtem, a Fehérvár KC játékosa lehetek – mondta Isitate, akihez válogatottbeli társa, a 24 esztendős Tanabe Juki, a Hokkuko Bank korábbi szélsője csatlakozott. – Azért szerződtem Magyarországra, mert a magyar kézilabda mindenütt, így Japánban is elismert, az itteni női bajnokság talán a legerősebb a világon. Már rövid idő után érzem, tapasztaltabb lettem. Sokat szeretnék fejlődni ebben a közegben, az itt tanultakat a válogatottban is hasznosítani akarom. A japán női válogatott még sohasem szerepelt olimpián, az a nagy célunk, hogy kijussunk a riói játékokra.”
Nos, Isitate Majuko már a szerdai, Debrecen elleni bajnoki nyitányon belopta magát a fehérvári szurkolók szívébe, hiszen nagyszerű gólokat szerzett, emellett csúszott-mászott a pályán, nem ismert elveszett labdát.
„Egészséges drukk volt bennem a Debrecen ellen, ezen azonban túl tudtam lépni, de azért még sokat kell dolgoznom azért, hogy a különböző figuráknál és játékkapcsolatokban minél hasznosabb legyek – mondta a japán játékos. – Úgy érzem, leginkább a sebességemmel és a megfontoltságommal lehetek segítségére a csapatnak.”
A légiósokkal nemcsak a pályára, hanem a lelátóra is érkezett segítség, a Köfém-csarnokban ugyanis Isitate és Tanabe érkezésével igencsak megnőtt az egy négyzetméterre eső japán szurkolók száma, köszönhetően a Fehérvárra betelepült cégeknek. A mintegy húszfős kolónia hatalmas molinóval és üdvrivalgással biztatta mindkét játékost – Isitate egy-egy látványos megmozdulása, vetődése után szinte egy emberként ugrottak fel.